TEKNOFEST Karadeniz Türkiye Drone Şampiyonasına hazır

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası’nın ilk etabı, 10-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Kastamonu’da Kastamonu Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

STM’nin yürütücülüğünü yaptığı Türkiye Drone Şampiyonası bu yıl 1 ön eleme yarışı, 2 etap yarışı ve 1 büyük final yarışından oluşacak. Final yarışında birinciliği elde edecek sporcu TEKNOFEST’te düzenlenecek Dünya Drone Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak. Ayrıca final yarışında dereceye giren ilk 3 sporcu da Türkiye Drone Millî Takımına seçilerek ülkemizi 2023 yılında düzenlenecek uluslararası yarışlarda temsil edecek.

20 farklı ilden 48 lisanslı sporcunun katılım sağlayacağı, Kastamonu’da düzenlenecek ön eleme yarışının ardından etap yarışları Sinop’ta 1-3 Temmuz 2022 tarihlerinde, Artvin’de ise 19-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Türkiye Drone Şampiyonası final yarışı ise 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşecek.

Drone Şampiyonası’nda, şampiyonaya katılan pilotlar tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla yarışmaya özel olarak hazırlanan parkurda mücadele edecekler. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek, tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer aldığı şampiyonada birincilik ödülü 15 bin TL, ikincilik ödülü 10 bin TL, üçüncülük ödülü de 5 bin TL olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE