TEKNOFEST İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması başvuruları devam ediyor!

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, ASELSAN yürütücülüğünde düzenlenen İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması için başvurular devam ediyor.

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, gençlerin tasarladıkları uzaktan kumandalı veya otonom görev icra edebilen su altı araçlarının üretilmesini ve geliştirilmesini amaçlıyor. Ortaöğretim (Ortaokul, Lise), Üniversite (Ön Lisans ve Lisans) ve Lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği yarışmaya başvurular 20 Kasım 2022 tarihinde sona erecek.

TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen yarışma, Temel Kategori ve İleri Kategori olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Temel Kategoride yarışacak adaylar için belirlenen görevler; birinci aşama (uzaktan kontrollü görevler) Su Altı Hokeyi ve Montaj görevi, ikinci aşama ise (otonom görev) Renk Tespiti ve Konumlama olarak belirlendi. İleri Kategoride yarışacak gençler için belirlenen görevler ise Renk Tespiti ve Konumlama, Hedef Tespiti ve Geçişi, Hedef Tespiti ve İmhası olarak açıklandı.

Puanlama ve değerlendirmenin her bir kategoride farklı şekilde gerçekleştirildiği yarışmada Temel Kategoride dereceye giren takımlara birincilik ödülü 100 bin TL, ikincilik ödülü 80 bin TL, üçüncülük ödülü ise 60 bin TL değerinde olacak. İleri Kategoride birincilik ödülü 130 bin TL, ikincilik ödülü 100 bin TL, üçüncülük ödülü ise 70 bin TL olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE