TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması başvuruları devam ediyor

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Helikopter Tasarım Yarışması için başvurular devam ediyor. TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına başvuru tarihi 30 Kasım tarihine uzatıldı.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında TUSAŞ yürütücülüğünde düzenlenen Helikopter Tasarım Yarışması’nda öğrenciler, helikopter sisteminin operasyonel gereksinimlerini belirleyerek kavramsal tasarım aşamalarını geliştirebilme kabiliyeti kazanıyor.

Helikopter Tasarım Yarışması’nda, mühendislik faaliyetlerinin temel amacı olan pazar odaklı tasarım yaklaşımı üzerinde duruluyor. Yarışmacılardan bu yıl Afrika pazarına sunulacak insanlı-2 mürettebatlı, bir pilot ve bir silahçıdan oluşan bir taarruz helikopteri tasarlamaları bekleniyor. Yarışmaya lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri ve üniversite mezunları bireysel veya takım halinde katılabiliyor.

Tasarımda hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak bu ayrıcalıklı yarışmada birincilik ödülü 60 bin TL, ikincilik ödülü 50 bin TL, üçüncülük ödülü ise 30 bin TL olarak belirlendi.