TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları başvurulara açıldı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde 19-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ile Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları için başvurular başladı.

Başvuruların 7 Mart’a kadar yapılabildiği, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu tüm lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile lise öğrencileri katılabileceği yarışmada, katılımcıların eserleri gelişme raporu, teknik tasarım raporu ile sürüş videosu ve yarış puanlaması olarak üç farklı aşamada değerlendirilecek.

Alternatif ve temiz enerji kaynaklarının otomotiv sanayisinde kullanımını yaygınlaştırmak ve alternatif enerjilerin araç teknolojilerinde kullanımı konusunda kamuoyunun ilgisini çekerek, farkındalık oluşturmayı amaçlayan yarışma, Elektromobil (batarya beslemeli elektrikli araç) ve Hidromobil (hidrojen enerjili elektrikli araç) olmak üzere iki kategoride düzenleniyor.

Her iki kategoride de birincileri 50 bin, ikincileri 40 bin, üçüncüleri ise 30 bin TL’lik ödüller beklerken, lise seviyesinde birincileri 30 bin, ikincileri 20 bin, üçüncüleri ise 10 bin TL’lik ödüller bekliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE