TEKNOFEST Çip Tasarım Yarışması başvurulara açıldı

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 6’ncı yılında festivalin yüksek ödüllü yarışmaları arasında yer alan “Çip Tasarım Yarışması”nı ikinci kez düzenliyor.

Her yıl yüz binlerce gencin başvurduğu TEKNOFEST teknoloji yarışmaları arasına 2022 yılında katılan Çip Tasarım Yarışması’nda öğrencilerin mikro-elektronik teknolojilerine ilgilerini artırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmeleri amaçlanıyor. TÜBİTAK BİLGEM ve YONGATEK yürütücülüğünde düzenlenen yarışmaya ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri bireysel veya en fazla 5 kişilik takımlar halinde katılabiliyor.

Sayısal İşlemci Tasarım, Analog Tasarım ve Sayısal Görüntü İşleme Tasarım olmak üzere üç ayrı kategori altında düzenlenen Çip Tasarım Yarışması kapsamında takımlardan ön tasarım raporu ve detay tasarım raporu olmak üzere 2 rapor, projelerini tanıtacakları bir proje demosu ve bir final sunumu bekleniyor. Başvuruların 20 Kasım 2022 tarihine kadar devam ettiği yarışmada üç kategorinin de birincilerine 100 bin TL, ikincilere 80 bin TL, üçüncülere ise 60 bin TL ödül verilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE