TEKNOFEST Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na başvurular başladı

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında, SANKO yürütücülüğünde 5-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek olan “Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması” başvurulara açıldı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile çevreye duyarlı uygulamalar konusunda farkındalığın artırılarak, toplumda enerji verimliliği kültürünün oluşturulmasının amaçlandığı yarışma için son başvuru tarihi ise 28 Şubat.

“Enerji Kaynakları ve Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Teknolojileri, Atıkların Değerlendirilmesi, Atıklardan Enerji Üretimi, Sürdürülebilir Yaşam ve Çevre, Alternatif Enerji Kaynakları” olmak üzere altı temada düzenlenecek olan yarışmada, yarışmacılar ayrıca “Verimli Doğal Kaynak Kullanımı ile Kaynakların Gelecek Nesillere Aktarılması, Hava Kirliliği Kontrolü, Toprak Kirliliği Kontrolü, Akıllı Enerji ve Akıllı Çevre” konularında da yenilikçi ve teknolojik fikirler geliştirebilecek.

Lise Seviyesi, Üniversite ve Üzeri Seviyesi olmak üzere iki kategoride olan ve Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören tüm lise ve üniversite öğrencileri ile mezunların katılabileceği yarışmada, Lise Seviyesinde birinciye 12 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 4 bin TL değerinde, Üniversite ve Üzeri Seviyesinde ise birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye de 5 bin TL değerinde ödül verilecek. Değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan ve dereceye giren takımlar, ödüllerini 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’te alacaklar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE