TEKNOFEST Azerbaycan için son 5 gün

26-29 Mayıs 2022 tarihleri arasında Bakü Crystal Hall ve Deniz Kenarı Millî Parkta düzenlenecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için son 5 güne girildi.

Türkiye dışında ilk kez uluslararası olarak Azerbaycan’da gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde düzenleniyor.

Azerbaycan’da 4 gün sürecek olan TEKNOFEST’te, 10 farklı kategoride teknoloji yarışmaları, Bakü Crystal Hall’de girişim zirvesi Take Off Bakü, Türk ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin Bakü semalarındaki gösteri uçuşları, özel sergi alanları, şovlar, ödül törenleri, konserler, lazer ve dans gösterileri gibi bir çok etkinlik düzenlenecek.

26 Mayıs Perşembe günü açılış töreni gerçekleşecek olan TEKOFEST Azerbaycan 28 Mayıs Cumartesi günü de iki devletin Cumhurbaşkanını TEKNOFEST Azerbaycan’da ağırlayacak. Yarışmalarda birinci olan takımlar ödüllerini Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacaklar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE