TEKNOFEST 2022’de bir ilk daha: Çip Tasarım Yarışması

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 5’inci yılında ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez düzenlenen “Çip Tasarım Yarışması” festivalin yüksek ödüllü yarışmaları arasında yer alıyor.

TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları arasına yeni katılan Çip Tasarım Yarışması’nda amaç öğrencilerin mikro-elektronik teknolojilerine ilgilerini artırarak bu alandaki kabiliyetlerini geliştirmek olarak vurgulanıyor. TÜBİTAK BİLGEM yürütücülüğünde düzenlenen yarışmaya lisans ve yüksek lisans öğrencileri bireysel veya en fazla dört kişilik takımlar halinde katılabiliyor.

“Sayısal Tasarım” ve “Analog Tasarım” olmak üzere iki ayrı kategori altında düzenlenen Çip Tasarım Yarışması kapsamında takımlardan ön tasarım raporu ve detay tasarım raporu olmak üzere iki rapor, projelerini tanıtacakları bir proje demosu ve bir final sunumu bekleniyor.

Başvuruların 14 Mart 2022 tarihine kadar devam ettiği yarışmada iki kategorinin de birincilerine 40 bin TL, ikincilere 30 bin TL, üçüncülere ise 20 bin TL ödül verilecek. Yarışmada dereceye giren takımlar ödüllerini 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da Çarşamba Havalimanında gerçekleşecek olan TEKNOFEST 2022’de alacaklar.