TCL’den yeni NXTPAPER ekran teknolojisi

Tüketici elektroniği şirketi TCL, geliştirilmiş NXTPAPER ekran teknolojisine sahip yeni cihazlarını duyurdu.

Geliştirilmiş NXTPAPER ekran, önceki modele göre yüzde 100’e kadar daha fazla parlaklık sağlıyor. Diğer normal ekranların aksine, NXTPAPER’ın kâğıt benzeri bir görüntü kalitesi sunan ekranı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyerek parlaklığın göz sağlığını etkilemesini önlüyor. Ekran; keskin görüntüleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve kullanıcıların bir TCL ekrandan beklediği doğal hareketi korurken gözlerin sağlıklı kalmasını sağlıyor.

TCL NXTPAPER 12 Pro

TCL NXTPAPER 12 Pro, geliştirilmiş NXTPAPER ekran teknolojisini kullanan devasa 12,2 inç 2K ekrana sahip birinci sınıf çerçevesiz bir tasarıma sahip.

Normal bir 16:9 ekrana göre yüzde 18’in üzerinde daha fazla içerik sunan 3:2 en boy oranıyla TCL NXTPAPER 12 Pro, kullanıcıları gerçekten sürükleyici bir ekranla büyülüyor. İster yeni bir roman okuyun ister birden fazla uygulama kullanın veya bir film izleyin, TCL NXTPAPER 12 Pro daha fazlasını görüntülüyor, daha hızlı çalışıyor ve sınırsız bir şekilde oyunlar oynamanızı sağlıyor.

Ağırlığı 600 gram olan bu hafif ve ince tabletin taşınması veya kucağa yerleştirilmesi kolay olduğundan uzun yolculuklarda spor karşılaşmalarını veya aksiyon dolu filmleri rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Hareket halindeyken çalışmak için de mükemmel olan TCL NXTPAPER 12 Pro, not almak için sorunsuz bir şekilde bölünmüş ekrana geçmenize veya PC modunda bir sunuma odaklanmanıza olanak tanıyan mükemmel bir çoklu görev aracı olarak da kullanılabiliyor.

Tablette kullanılan güçlü 8 bin mAh pil, diğer cihazları ters şarj etme yeteneğine de sahip. Yolda film izlerken veya havaalanında beklerken akıllı telefonlarınızı veya kulaklıklarınızı şarj edebiliyorsunuz, gitmeniz gereken yere vardığınızda enerji de sizinle geliyor.

TCL BOOK X12 Go

Geliştirilmiş NXTPAPER teknolojisi, TCL’in ilk 2’si 1 arada ayrılabilir dizüstü bilgisayarı TCL BOOK X12 Go’da da kullanılıyor. NXTPAPER 12 Pro gibi TCL BOOK X12 Go da 3:2 en boy oranına ve taşınabilir, hafif bir tasarıma sahip olup düşük mavi ışıklı 12,2 inç 2K ekranla geliyor.

Cihazın yenilikçi 2’si 1 arada yapısı esnek yaşam tarzlarına mükemmel uyum sağlıyor. Ayrılabilir klavye, yazı yazanlar için geleneksel bir PC kurulumuna imkân tanırken klavye çıkarıldığında ince TCL BOOK X12 Go tablet olarak da kullanılabiliyor. Bu özellikler ile cihaz çok yönlü bir kullanım imkânı sağlıyor. Çoklu ekran kullanımı sayesinde projeleri sadece tek bir ekranda yönetmenin ötesine geçebilir, dosyaları başka cihazlarla paylaşabilmeye ve başka cihazların ekranlarına yansıtabilmeye olanak sağlıyor.

Önceden yüklenmiş Windows 11 Home ile takvimlerin, e-postaların ve belgelerin kullanımı daha da kolaylaşıyor. Verimli Qualcomm Sekiz Çekirdekli Snapdragon 7c Gen 2, TCL BOOK X12 Go’nun gün boyunca her işin üstesinden gelmesini sağlarken uzun ömürlü pili tek bir şarjla 14 saate kadar güç sağlıyor.

NXTPAPER 12 Pro’da olduğu gibi, TCL BOOK X12 Go’nun NXTPAPER ekranı da zahmetsiz bir yazma deneyimi sağlayan dokunsal bir his yaratıyor. Ekranda, lekelerden ve parmak izlerinden arındırılmış parmak izi önleyici cam bulunuyor, bu cam nano-kimyasal malzeme kaplaması sayesinde pürüzsüz ve sağlam kullanım imkânı sunuyor. Böylece E-Pen yüzeyde hassas ve kolay bir şekilde kullanılabiliyor.