Tamamen elektrikli yeni BMW ix1 CI Bloom’da tanıtılacak

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin tamamen elektrikli kompakt SAV modeli yeni BMW iX1 gösterimi, Kerem Giriş’in otomobilden esinlenerek tasarladığı ‘Dream Away’ adlı tasarımı ile CI Bloom Çağdaş Sanat Fuarı’nda gerçekleşiyor.

BMW Türkiye, bu yıl ikinci kez düzenlenen CI Bloom’da yer alarak fuara özgün hazırlanan Yeni BMW iX1 standına ev sahipliği yapıyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda 1-4 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye çağdaş sanatını odağına alan fuarı CI Bloom’da, bu kez BMW’nin tamamen elektrikli kompakt SAV modeli Yeni BMW iX1 sergileniyor. Art On İstanbul sanatçılarından Kerem Giriş’in özel cam tasarımı ‘Dream Away’ ile sergilenen Yeni BMW iX1, tematik olarak doğadan gelenin doğaya gideceği mottosundan yola çıkan ve bu dönüşümü şehir dinamizmi ve özgürleşmeyle örtüştüren bir enstalasyon oluşturuyor.

BMW için CI Bloom’a özel tasarlanan sergileme konseptinde, iX1’in dinamik yapısıyla birleşen temiz enerji kullanımını vurgulayan Kerem Giriş’in yalın ve güçlü tasarımında, iX1’in iki yanına yerleşen lamine cam üzeri folyo, huş ağacı su kontrası kullanılarak farklı ölçülerde hazırlanan platformun bir tarafı doğayı diğer tarafı ise aktif ve dinamik şehir yaşamını temsil ediyor. Giriş’in ‘Dream Away’ adını verdiği çalışmada, ilhamını doğadan alan ama aynı zamanda şehirli iX1’in, doğanın ona verdiği özgürlük alanından taviz vermeden, şehrin dinamizmine ayak uydurması işleniyor.

BMW Türkiye, geçtiğimiz yıl CI Bloom’a ilk kez tamamen elektrikli BMW iX modelini, multidisipliner sanatçı Can Büyükberber’in otomobil için özel olarak tasarladığı, görsel ve işitsel deneyimi bir arada sunan sanat eseri Monolit ile katılmıştı. 

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE