“Take Off İstanbul” Uluslararası Girişim Zirvesi’nde yarı final heyecanı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında beşincisi düzenlenen Take Off İstanbul ikinci gününde ilk gün gerçekleştirdikleri mentor görüşmeleri ve sunumları ile yarı finale kalan 35 girişim açıklandı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off İstanbul’da ikinci gün T.C İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Erkam Tüzgen’in “Girişim Merkezi olarak İstanbul” sunumu ile başladı. Türkiye Açık Kaynak Platformu, 42 Yazılım Okulları Direktörü Sertaç Yerlikaya’nın “Belirsiz Zamanlarda Geleceğe Yönelik Beceriler” konulu sunumu ile devam eden etkinlik yine gençler tarafından büyük ilgi görüyor.

İkinci gününde yine dopdolu programı ile dikkat çeken zirvede gün boyunca girişimci takımlar yatırımcılarla görüşmelere devam ederken ilk gün sonunda yarı finale kalan 35 girişim sunumlarına devam ediyor olacak. Birinci gün gerçekleştirdikleri mentor görüşmeleri ve sunumları ile yarı finale kalan 35 girişim T3 Girişim Merkezi Koordinatörü İrem Bayraktar tarafından ana sahnede açıklandı.

Yarı finale kalan takımlar; ALGBIO, Archi’s Academy, Bakiyem, Biopols, Cbot, ChemCode, Degz Robotics, ENENT, Engage, Faibrics, Gokido, GreenPay, Hergele Mobility, hevi.ai, K-Libre, Komerce, Kuantum Siber Güvenlik, Medroco, MOVE ON, Myth, Navlungo, OtoKiosk, Pierate, Pivony, promiseq, Rise Together, Robeff Technology, Rorifer, Some Carbon, SwordSec, Teknobuilt, Tranzmeo, Uprise Energy, Wallids ve WatchBat. Yarı finale kalan 35 girişim ikinci gün devam eden elemeler sonunda değerlendirilerek zirvenin son günü aralarından belirlenen 10 finalist olarak açıklanacak.

Take Off İstanbul 27 Ekim, Perşembe (yarın) günü kapanışını TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın keynote konuşması ile yapacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE