Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi sona erdi

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen Take Off İstanbul kapanış günü ve ödül töreni ile yine hafızalardan silinmeyecek bir etkinliğe imza attı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off İstanbul’un ödül törenine katılan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar gençlere ödüllerini takdim etti.

Son gününde yine dopdolu programı ile dikkat çeken zirvede gün boyunca girişimci takımlar yatırımcılarla görüşmelere devam ederken ikinci gün sonunda yarı finale kalan 35 girişim arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda finale kalan 10 girişim belirlendi. Finale kalan 10 girişim içerisinden gün içerisinde gerçekleşen son değerlendirme ve sunumların ardından dereceye giren ilk 3 ödül töreninde açıklandı.

Ödül töreni öncesinde Take Off İstanbul sahnesi T.C Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı aynı zamanda TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır’ı ağırladı. Gençlere özel bir sunum gerçekleştiren Kacır etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi:

“TEKNOFEST’in en önemli etkinliklerinden biri olan Take Off İstanbul’da dünyanın farklı coğrafyalarından, ülkelerinden girişimciler, yatırımcılar, özel sektörün ve kamunun yöneticileri bir araya geldiler. Dünyanın daha iyi bir dünya olabilmesi adına girişimcilerimizin geliştirdikleri yenilikçi teknolojileri bizzat gözlemleme imkânı buldular. Gerçekten bölgenin en büyük girişim etkinliğine ev sahipliği yapıyoruz. Bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

Mehmet Fatih Kacır’ın sunumunun ardından sahneye çıkan Selçuk Bayraktar ise, “Take Off her yıl kendi üstüne koyarak giden ve geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en büyük zirvesi olmayı başarmış bir etkinlik. Bu yıl 60 ülkeden katılım var. Dünyayı şekillendirecek girişimlerin Take Off’tan çıkacağına inanıyoruz. Bunun içinde düzenliyoruz. İnşallah gençlerimiz azimle, inanarak, gayretle ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşıyacaklar. İnsanlık yararına, ülkemizin faydasına nice işler başaracaklar” dedi.

Take Off İstanbul birincisi Navlungo

Uluslararası Girişim Zirvesi Take Off İstanbul’da finale kalan 10 girişimin içerisinden dereceye girmeye hak kazanan ilk 3 girişim; üçüncülük Tranzmeo, ikincilik Algbio ve birincilik ödülü Navlungo oldu. Birinciliği elde eden girişim Navlungo’nun geliştirdiği teknolojik proje ile sınır ötesi e-ticaret lojistiği ve KOBİ’lere, çevrimiçi perakendecilere ikmal çözümleri sunuluyor. Ödüllerini Selçuk Bayraktar’ın elinden alan girişimciler ayrıca birincilik ödülü olarak 20 bin dolar, ikincilik ödülü olarak 15 bin dolar ve üçüncülük ödülü olarak 10 bin dolar aldılar. Take Off İstanbul kapsamında İSTKA Özel Ödülünü de Pivony isimli girişim elde etti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE