T3 Vakfı, geleceğin teknoloji öğretmenlerini yetiştiriyor

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Türkiye’nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek ve etki gücü yüksek projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak amacıyla “Millî Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri Projesi” (MTH Öğretmen Akademileri)’ni başlattı.

T3 Vakfı ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Teknoloji Akademisi iş birliği ile gerçekleştirilen projede; tasarım ve üretim, robotik ve kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin interneti, ileri robotik, siber güvenlik, yazılım teknolojileri, mobil uygulama, enerji teknolojileri, yapay zekâ, havacılık ve uzay teknolojileri, malzeme bilimi ve nanoteknoloji olmak üzere 11 farklı başlıkta eğitimler veriyor.

Tüm branş öğretmenlerine hitap edecek şekilde planlanan MTH Öğretmen Akademileri programında, her eğitmen grubu 1 günde 5 ders saati eğitim alıyor. Öğretmenler tek branşta eğitim alabildikleri gibi tüm branşlarda da eğitim alabiliyorlar. Proje süresince MTH Öğretmen Akademilerine katılım sağlayan tüm öğretmenlere farklı yönlerden de katkı sağlamak amacıyla program ile eş zamanlı olarak ek seminer planlamaları yapılıyor.

Millî Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri projesi kapsamında eğitim alan öğretmenler programı tamamlamaları ile birlikte “Hizmet İçi Eğitim Belgesi”, “T3 Vakfı Katılım Belgesi” ve “DENEYAP Mini Kart” sahibi olacaklar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE