T-GATE TEKMER Teknoloji Geliştirme Merkezi açıldı

TurkishBank Grubu’nun bünyesindeki Turkish Dijital Teknolojiler tarafından kurulan ve KOSGEB’in destekleriyle hayata geçirilen T-GATE TEKMER Teknoloji Geliştirme Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törenle 14 Eylül Çarşamba günü açıldı.

Finansal bir grup tarafından kurulan ilk TEKMER olan T-GATE TEKMER’in açılışına, TurkishBank Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene’nin yanı sıra KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, TurkishBank Group yönetimi, Sistem Global Danışmanlık yetkilileri ve T-GATE TEKMER üye firmaları da katıldı.

Merkezin açılışında konuşan TurkishBank Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, “TurkishBank Grubu’nun 121 yıllık tarihine bakıldığında hep ilklerin yeniliklerin adresi olmuştur. Uzun yaşamımızın sırlarından biri de sürekli değişime ve yeniliklere açık olmamızdır. Bu prensip çerçevesinde T-Gate birçok ilke, yeniliğe öncülük etmektedir. Üyelerinin globalleşmesini ana hedefine koyan, T-Gate, bugüne kadar girişimcilerin yeterli oranda ulaşamadıkları, iş dünyası ile birlikte ortak çalışma ve yerli ve yabancı yatırıma erişebilme ortamını üyelerine sunmaktadır” dedi.

Girişimciler ile yatırımcıları bir araya getirme hedefiyle T-Gate’in bu ay T-Gate Yatırımcı Kulübü’nün kapılarını açacağını belirten Börteçene, ilk etapta 400’ü İstanbul’dan, 300’ü Anadolu’dan, 300’ü ise yurt dışından, 1000 seçkin üye hedefi ile yola çıktıklarını ve bu hedefin yüzde 60’nı gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Türkiye teknoloji girişimleri son zamanlarda uluslararası mecralarda çok ses getirmeye başlamıştır. Bu şirketlerin sayısını çoğaltmak için gereken özel sektör işbirliği, finansmana erişim ve globalleşme alanında sağladığımız imkan ve kaynaklar sayesinde bu başarı hikayelerini arttırmak temel hedefimizdir. Londra’daki hali hazırdaki işbirliklerimiz, Kıbrıs’taki imkanlarımız ile bu başlıklarda önemli sonuçlar alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuşan Börteçene, sözlerine şöyle devam etti:

“Globaldeki zorlu koşullar göze alındığında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB gibi kuruluşlarımızın bu konularda verdiği maddi ve manevi destek her geçen gün başarı için kritik bir hale gelmektedir. Üyelerimiz ile yapılan çalışmaların grubumuzun teknoloji seviyesini de çok hızlı yükselttiğini memnuniyet ile belirtmek isterim.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE