Super Mario Advance’in ilk üç oyunu, Nintendo Switch Online’a geliyor

Nintendo, bu ayın ilerleyen zamanlarında Game Boy Advance’in Super Mario oyunları Nintendo Switch Online + Expansion Pack kataloğuna ekleneceğini duyurdu.

Super Mario Advance, Super Mario World: Super Mario Advance 2 ve Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3, hiçbir ekstra ücret ödemeden 26 Mayıs tarihinde Nintendo Switch Online + Expansion Pack abonelerine özel olacak. Senelik ücreti 50 dolar olacak olan bu hizmet, Nintendo’nun Retro çağlarına doğru bir kapı açmayı sağlayacak gibi görünüyor.

Super Mario Advance, ilk olarak 1988 senesinde yayınlanmış olan NES platform oyunu Super Mario Bros. 2’nin güncellenmiş bir versiyonu olarak yer alacak. Oyundaki amaç Mario’yu Luigi’yi, Peach’i ve Toad’un kontrolünü sağlayarak yeteneklerinde gelişmelerine yardım etmek. Oyun ayrıca klasik Mario Bros. oyununun iyileştirilmiş sürümüyle paket olarak geliyor. Bu oyun ise ikonik tesisatçının Luigi ile birlikte göründüğü ilk arcade olarak yer alıyor.

Super Mario World: Super Mario Advance 2 oyunu ise SNES klasiği Super Mario World’ün Game Boy Advance’in yeni bir sürümü oluyor. Bu oyunda Mario, Yoshi’nin de desteğiyle dinozor adasını özgürleştirmek adına Browser’a karşı mücadele veriyor. Oyuncuların bu oyunu tamamıyla Luigi karakterleri ile de oynamaları da mümkün olacak. Luigi bu oyunda ilk Super Mario Advance oyunundan alınmış becerilerini bizlere sunuyor.

Son olarak Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3’te oyuncular, Yoshi’nin kontrolünü alıyor ve iblis Magikoopa Kamek’in pençelerinden Mario’yu kurtarabilmek için rengarenk dünyaların içerisinde bir serüvene başlıyor.

Bu üç oyun, Super Mario 64, Paper Mario and Dr. Mario gibi tesisatçı Mario odaklı platform ve macera oyunlarının büyüyen çeşitliliğine ekleniyor. Diğer oyunlar belli bir süredir Nintendo’nun deluxe katalog aboneliğinde bulunuyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE