Subway Surfers’ın devam oyunu MetroLand, dünyada ilk kez AppGallery’de

Subway Surfers oyununun yapımcısı Kiloo, yeni oyunu MetroLand’i Huawei’in AppGallery uygulama platformuna özel yayınladı. Diğer platformlarda yayın tarihi henüz açıklanmadı.

AppGallery’ye özel olarak 3 Şubat’ta yayınlanan MetroLand, başlığından da anlaşılacağı gibi, bir metropol ortamına sahip. Oyun bir dizi şehirde geçiyor ve ilerleme kaydedildikçe açılan yedi farklı alan açılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kiloo CEO’su Jacob Moller, “Yıllar boyunca sonsuz koşu oyunları üzerinde çalışırken edindiğimiz tüm deneyimleri topladık ve bunları mükemmel bir şekilde casual koşu oyunumuzda birleştirdik. MetroLand tanıdık ve ilgi çekici, ancak yine de şaşırtıcı bükülmelere sahip. MetroLand, oyunun düşmanları MegaCorp’a karşı eğlenceli isyanlarında karizmatik genç grubumuza katılacak kadar cesur olan herkes için yenilikler içeriyor” dedi.

Huawei Mobil Hizmetler Başkan Yardımcısı Jaime Gonzalo ise, “Oyunlar daha uzun veya daha kısa, daha kolay veya daha zor, karikatürize veya gerçekçi olabilir. Ama nihayetinde iyi oyunları diğerlerinden ayıran şey, eğlence seviyeleridir. AppGallery editörlerinin kullanıcılarımız için piyasadaki en iyi oyunları seçmesine yönelik anahtar kriter de tam olarak budur. Bu mantığı göz önünde bulundurarak, tüm Android akıllı telefonlardaki tüm AppGallery kullanıcılarına, yeni nesil sonsuz koşu oyunları türünün tacını elinde tutan olağanüstü Kiloo ekibini sunmaktan son derece memnunuz” şeklinde konuştu.

Huawei’in tüm akıllı telefonlara yüklü olarak bulunan Huawei uygulama dağıtım platformu AppGallery, diğer tüm Android akıllı telefon markaları için doğrudan resmi web sitesinden indirilebilir.