SSB’den, TSK’ya Yeni Teslimat Açıklaması

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, tamamlanan teslimatlara dair yeni bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Demir, 6 Mayıs’ta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK), 1.300’den fazla yazılım tabanlı telsiz teslim edildiğini söyledi. Prof. Dr. Demir’in açıklaması şöyle: “Savunma sanayii teslimatlara devam ediyor. ASELSAN’ın ürettiği 1.300’den fazla yazılım tabanlı telsiz daha TSK’ya teslim edildi. Sırt, araç ve sabit tipteki telsizlerle TSK’nın ortak milli kriptolu, elektronik harp korumalı, yüksek hızlı telsiz veri ağı ihtiyacını karşılıyoruz.

Türkiye, geliştirdiği Yazılım Tabanlı Telsizleri ile kara, hava ve deniz platformlarının tamamında kendi milli ve özgün haberleşme sistemlerini tasarlayan, geliştiren ve üreten dünyadaki sayılı ülkeler arasındaki yerini almıştır.

Ülkemiz son teknolojik yapıya sahip Yazılım Tabanlı Telsizlerini Pakistan, Ukrayna, Azerbaycan, Endonezya gibi ülkelere ihraç ederek, bu telsiz ailesiyle dünyada önemli ihracatçılardan biri olmayı başarmıştır.”