SpaceX, eleman arıyor!

Son günlerde adından sıkça söz ettiren Elon Musk, şimdi de hem kurucusu hem de CEO’su olduğu uzay firması SpaceX için çalışma arkadaşları aradığını duyurdu. Asya, Avrupa ya da Orta Doğu’da lansman satışlarının gerçekleştirilmesine yardımcı olabilecek çalışma arkadaşları aradığını söyledi.

Yayınlanan başvuru metninde SpaceX’in, insanlığın yıldızları keşfedeceği bir geleceğin, bizim olmadığımız bir geleceğe göre temelde daha heyecan verici olduğu inancıyla kurulduğu vurgulandı. Bugün SpaceX’, nihai hedefinin Mars’ta insan yaşamını mümkün kılmak olduğu belirtildi. Bunu mümkün kılmak için aktif olarak teknolojiler geliştirdiğinin altı çizildi.

Alınacak olan çalışma arkadaşlarının SpaceX’teki Ticari Fırlatma Satış Ekibi, uydu operatörleri ve üreticileri, yabancı hükümetler, özel astronotlar ve uzay keşif öncüleri dahil olmak üzere yeni ve mevcut müşterilere fırlatma hizmetlerinin satışından sorumlu olacağı söylendi. Kıdemli Satış Müdürü olarak, Kıdemli Ticari Satış Müdürüne rapor verecek ve atanan bir bölgedeki satış çabalarını destekleyecek olan çalışma arkadaşlarının, atanan müşteri ilişkilerinin ve ticari lansman fırsatlarının sahipliğini alabileceği aktarıldı. Yörüngeye ve ötesine son derece etkili görevler başlatmak için dünya çapında hükümetler, uzay ajansları, telekomünikasyon şirketleri, girişimler ve daha fazlasıyla anlaşmaların bu yeni çalışma arkadaşları ile birlikte yapılacağı duyuruldu.

Başvuru metninde, ”Liderlerinizden doğrudan akıl hocalığı alacak olsanız da, çalışmalarınız büyük ölçüde kendi kendinizi yöneteceksiniz. SpaceX hızla gelişiyor ve biz galaksideki fırlatma pazarındaki varlığımızı toplu olarak ilerletmek için çalışırken siz de satış ekibi için kritik bir varlık olacaksınız.” ifadeleri yer aldı.

Bu yeni çalışma arkadaşlarında aranan özellikler ise; bir mühendislik veya işletme disiplininde lisans derecesi, iş geliştirme veya satışta 5+ yıllık profesyonel deneyim olarak sıralandı. Ayrıca, proje sahipliğine ilişkin kanıtlanmış bir sicile sahip, güçlü kişilerarası, sunum ve müzakere becerileri olan, profesyonel bir ortamda kanıtlanmış teknik yetenek, fırlatma araçlarına, uydulara ve/veya havacılık endüstrisine aşinalık, Miller Heiman veya benzeri programlar gibi profesyonel satış eğitimi ve geliştirme eğitimi almış olması, iş ve teknik konularda güçlü analitik beceriler ve çok sayıda dil bilen birinin tercih edileceği vurgulandı. Ek gereksinim olarak yeni çalışma arkadaşlarının; gerektiğinde uzun saatler ve/veya hafta sonları çalışmak için uygun olması ve diğer SpaceX ofislerine ve müşteri lokasyonlarına yüzde 50’ye kadar seyahat etmeye istekli olması gerektiği belirtildi.

Araların katılacak olan yeni çalışma arkadaşlarının yıllık olarak 150 bin dolar ve 250 bin dolar arasında kazanç sağlayacakları da vurgulandı. Ayrıca çalışma şekline bağlı olarak bu miktarın değişebileceği de gelen bilgiler arasında yer aldı. Şirket hissesi, hisse senedi opsiyonları veya uzun vadeli nakit ödülleri şeklinde uzun vadeli teşviklerin yanı sıra olası isteğe bağlı ikramiyeler ve bir Çalışan Hisse Senedi Satın Alma Planı yoluyla indirimli olarak ek hisse satın alma olanağına sahip olunabileceği, ayrıca kapsamlı sağlık, görme ve diş sağlığı sigortasına erişim, 401(k) emeklilik planına erişim, kısa ve uzun vadeli sakatlık sigortası, hayat sigortası, ücretli ebeveynlik izni ve diğer çeşitli indirimler ve avantajlara sahip olacaklarının altı çizildi. Ayrıca, 3 haftalık ücretli izin tahakkuk edebilir ve yılda 10 veya daha fazla ücretli izin hakkına sahip olunabileceği, muaf çalışanların yılda 5 gün hastalık izni alma hakkına sahip olduğu da ifade edildi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE