Sophos’un MDR hizmetleri üçüncü parti siber güvenlik teknolojileriyle uyumlu hale geldi

Siber güvenlik şirketi Sophos, farklılaşan müşteri ve operasyon ortamlarında siber saldırılara karşı daha hızlı tespit ve müdahale olanağı sunmak için Sophos Yönetilen Tespit ve Müdahale (MDR) hizmetini üçüncü parti güvenlik teknolojileriyle uyumlu hale getirdi.

Sophos MDR hizmeti artık Microsoft, CrowdStrike, Palo Alto Networks, Fortinet, Check Point, Rapid7, Amazon Web Services (AWS), Google, Okta, Darktrace ve diğer sağlayıcıların güvenlik telemetrileriyle uyumlu olarak çalışıyor. Bu kaynaklardan gelen telemetri verileri Sophos Uyarlanabilir Siber Güvenlik Ekosistemi ve Sophos X-Ops tehdit istihbarat biriminden alınan bilgilerle otomatik olarak bütünleştirilebiliyor, ilişkilendirilebiliyor ve önceliklendirilebiliyor. Sophos MDR’nin yeni ve kapsamlı üçüncü parti güvenlik entegrasyonları, şirketin Nisan 2022’de SOC.OS’u satın alarak edindiği teknolojilerle sağlanıyor.

Bu geniş telemetri setinde ısmarlama veri işleme ve ilişkilendirme tekniklerinden yararlanan Sophos MDR operasyon ekibi, saldırının kim tarafından, hangi yolla, ne zaman ve nasıl yapıldığını hızlı bir şekilde anlayabiliyor ve müşterilerin tüm ekosistemlerindeki tehditlere dakikalar içinde yanıt verebiliyor. Sophos MDR operasyon ekibi, konuşlandırılmış araç setleri tarafından algılanmayan saldırgan davranışlarını belirlemek için üçüncü parti satıcılardan gelen telemetriyi de kullanabiliyor.

Sophos MDR, farklı hizmet katmanları ve tehdit yanıtı seçenekleriyle özelleştirilebiliyor. Müşteriler, Sophos MDR operasyon ekibinin tam ölçekli olay müdahalesi yürüttüğü, onaylanmış tehditler için iş birliğine dayalı yardımda bulunduğu veya güvenlik operasyon ekiplerinin yönetimi için ayrıntılı uyarı bildirimleri sunduğu hizmet katmanları arasında seçim yapabiliyor.

Sophos MDR, Sophos küresel iş ortakları ve Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları (MSP) kanalları aracılığıyla sunuluyor. Belirli üçüncü parti güvenlik teknolojileriyle entegrasyonlar yıl sonuna kadar ücretsiz olarak sunulacak. Müşteriler ayrıca lisans sayısına göre fiyatlandırma eşliğinde diğer uyumluluklar için ek entegrasyon paketlerine sahip olabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE