Sophos’dan yeni siber güvenlik ekibi

Siber güvenlik şirketi Sophos, bünyesindeki SophosLabs, Sophos SecOps ve Sophos AI siber güvenlik uzmanlık ekiplerini bir araya getiren yeni çapraz operasyon birimi Sophos X-Ops’u duyurdu.

Sophos X-Ops, kuruluşların sürekli değişen ve karmaşık hale gelen siber saldırılara karşı daha iyi savunma yapmasına yardımcı olacak. Sophos X-Ops, bünyesindeki grupların öngörüye dayalı, gerçek zamanlı, gerçek dünyaya ait ve derinlemesine araştırmadan güç alan tehdit istihbaratından yararlanacak. Böylece siber güvenlikte daha güçlü ve yenilikçi koruma, algılama ve yanıt yetenekleri sağlamak üzere iş birliği yapacak.

Sophos X-Ops, saldırganları erken aşamada durdurmaya yardımcı olmak için çok sayıda farklı yöntem izliyor. Bunlar arasında kendi multidisipliner gruplarından tehdit istihbaratı toplamak, bu bilgileri yorumlamak, her tür ve büyüklükteki kuruluşun başına gelebilecek fidye yazılımı, casusluk veya diğer siber saldırıların neden olacağı zararları önlemek ve saldırganların altyapısını etkisiz hale getirmek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmak yer alıyor. Sophos X-Ops’un resmi olarak duyurulması, modern siber saldırılara karşı koymak için gerekli olan hızlı ve akıcı süreci daha ileri taşıyor.

Sophos X-Ops ayrıca, organize siber suçlardaki agresif gelişmeler nedeniyle siber güvenliğin önemli bir bileşeni olan inovasyon için daha güçlü bir çapraz operasyon temeli sağlamayı hedefliyor. Sophos, her gruptaki uzmanlığı bir araya getirerek güvenlik analistlerinin niyetlerini öngören ve ilgili savunma eylemlerini sağlayan yapay zeka (AI) destekli Güvenlik Operasyonları Merkezi (SOC) kavramına öncülük ediyor. Sophos, geleceğin SOC’sinde bu yaklaşımın güvenlik iş akışlarını geliştireceğine, yeni ve öncelikli uzlaşma göstergelerini daha hızlı algılama ve bunlara yanıt verme yeteneğini önemli ölçüde hızlandıracağına inanıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE