Sophos, SOC.OS’u satın aldı

Siber güvenlik şirketi Sophos, bulut tabanlı güvenlik uyarılarının soruşturma ve ayrıştırma süreçlerinin otomasyonunu sağlayan ve BAE Systems Digital Intelligence’ın bir uzantısı olarak piyasaya sürülen siber güvenlik şirketi SOC.OS’u satın aldığını duyurdu. Çözüm, kuruluşların sahip oldukları tüm varlıklarındaki farklı ürün ve platformlardan gelen yüksek hacimli güvenlik uyarılarını birleştirerek önceliklerini belirliyor. Böylece güvenlik ekiplerinin acil durumların hızla farkına varmasına ve müdahale etmesine olanak tanıyor.

Sophos, SOC.OS ile her büyüklükteki kuruluş için Yönetilen Tehdit Müdahalesi (MTR) ve Genişletilmiş Tespit ve Müdahale (XDR) çözümlerini geliştirmeyi planlıyor. SOC.OS ayrıca Sophos’un tüm güvenlik çözümlerinin temelini oluşturan uyarlanabilir siber güvenlik ekosistemini genişletmesine de yardımcı olacak. Buna üçüncü parti uç nokta, sunucu, güvenlik duvarı, kimlik ve erişim yönetimi, bulut iş yükü, e-posta ve mobil güvenlik ürünlerinden gelen uyarıların ve olayların sağlanması da dahil.

Satın almaya ilişkin açıklama yapan Sophos Teknoloji ve Ürün Lideri Joe Levy, “Sophos MTR, şirketin tarihindeki en hızlı büyüyen tekliflerinden biri oldu. Şu an 8 binden fazla müşterimize MTR hizmeti aracılığıyla üstün güvenlik sonuçları sağlayan, dünyanın en büyük Yönetilen Tehdit Algılama ve Müdahale (MDR) operasyonlarından birine sahibiz. Bu servise dair müşterilerimizden gelen en önemli geliştirme talebi mevcut güvenlik ortamlarıyla daha iyi entegrasyon olarak karşımıza çıkıyordu. SOC.OS’un yenilikçi teknolojisi tam olarak bunu yapmamızı sağlayacak. SOC.OS ayrıca Uyarlanabilir Siber Güvenlik Ekosistemimize geniş bir üçüncü parti telemetri seti sunacak. Böylece güvenlik analistleri önemli olaylar ve uyarılar hakkında daha iyi görünürlük elde edebilecek” dedi.