Sophos, SE Labs uç nokta koruma testlerinde tam puan aldı

Siber güvenlik şirketi Sophos, sunduğu uç nokta güvenlik ürünlerinin 2022’nin üçüncü çeyreğinde gerçekleştirilen SE Labs koruma testlerinin tamamında kusursuz sonuçlara imza attığını duyurdu. Sophos uç nokta güvenlik ürünleri Kurumsal, KOBİ ve Tüketici kategorilerinin her üçünde Koruma Doğruluğu, Meşru Doğruluk ve Toplam Doğruluk açısından yapılan değerlendirmelerde yüzde 100 tam puan aldı.

Sophos’un üçüncü parti testlere düzenli katılımının bilgi ve şeffaflık açısından önemli olduğunu söyleyen SophosLabs Kıdemli Başkan Yardımcısı Simon Reed, “Ürünlerimiz dünyanın her yerinde farklı müşteriler tarafından kullanılıyor. Endüstri analistleri ve test şirketleri tarafından lider kabul ediliyoruz. Sophos, SE Labs dahil olmak üzere birden fazla üçüncü parti test ortamında sürekli olarak güçlü sonuçlar elde ediyor. Bu başarımızdan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

SE Labs CEO’su Simon Edwards ise, sonuçlara dair şu yorumda bulundu:

“Dilersek bir güvenlik ürününü alabilir, onunla gerçek bir virüsü tarayabilir ve tehdidi tespit edip etmediğine bakabiliriz. Ancak bu yöntemle elinizdeki ürünün diğer kötü amaçlı yazılımlardan daha iyi olup olmadığını anlayamazsınız, çünkü taranan ve algılanan yalnızca bir dosyadan ibarettir. Bu yüzden test kapsamımızı genişleterek, ürünleri daha geniş bir saldırı yelpazesiyle karşı karşıya getiriyoruz. Her bir çözüm, iyi yapılandırılmış teknikler kullanılarak hedeflenen saldırıların ve test sırasında internette dolaştığı tespit edilen genel e-posta ve web tabanlı tehditlerin kombinasyonuna maruz kalıyor. Yaptığımız testlerde Sophos Intercept X, tüm tehditleri durdurdu ve tüm meşru uygulamalara izin verdi. Böylece Sophos’un AAA ödülünü fazlasıyla hak ettiğini ve temel işlevlerin ötesine geçtiğini ortaya koydu.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE