Sony, yeni FE 300 milimetre F2.8 GM OSS Telefoto lensin geliştirildiğini duyurdu

Sony, lansman tarihi 2024’ün başlarında olması planlanan ve uzun zamandır beklenen G Master 300 milimetre F2.8 Telefoto Full-Frame E mount lensin geliştirildiğini duyurdu.

FE 400 milimetre F2.8 GM OSS ve FE 600 milimetre F4 GM OSS gibi geniş diyafram açıklığına sahip telefoto lensler, olağanüstü çözünürlükleri ve AF performanslarının yanı sıra oldukça hafif olmaları sayesinde dünya çapındaki spor ve vahşi yaşam fotoğrafçıları tarafından büyük beğeni topluyor. Bu doğrultuda Sony’nin beğenilen amiral gemisi G Master serisi lenslerinin inanılmaz yüksek çözünürlüklü ve olağanüstü güzellikteki bokeh efektine sahip olacak olan bu yeni lens, aynı zamanda geniş kapsamlı 300 milimetre odak uzaklığı ve F2.8 geniş diyafram açıklığı sunacak. Bu kombinasyon, belirleyici anları daha yüksek görüntü kalitesiyle yakalamak isteyen tüm profesyonel spor, haber, etkinlik fotoğrafçıları ve kameramanlar için yeni ve gelişmiş bir çekim deneyimi sunacak.

Yeni FE 300 milimetre F2.8 GM OSS Telefoto Lens ile ilgili ek ayrıntılar ve teknik özellikler daha sonraki bir tarihte duyurulacak.