SolarUp Hızlandırma Programı’na başvurular açıldı

Kalyon PV tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir enerji sektöründe etki yaratabilecek projeleri desteklemeyi hedefleyen SolarUp Hızlandırma Programı’na başvurular açıldı. Ankara’nın ardından, 25 Mart’ta Maslak Kolektif House’da düzenlenen meetup ile İstanbul ekosistemiyle de buluşan SolarUp’a proje bazında son başvuru tarihi ise 11 Nisan.

Temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Kalyon PV; yenilikçi teknolojileri hayata geçirmek ve ekosistemi desteklemek amacıyla Viveka iş birliğiyle ‘SolarUp Hızlandırma Programı’nı başlattı. Kütük (ingot), dilim (wafer), hücre ve panel adlı dört farklı aşamadan oluşan güneş paneli üretimini tek çatı altında toplayan dünyanın ilk ve tek üretim tesisi olan Kalyon PV, SolarUp ile yenilikçi teknoloji ve iş modellerini desteklerken yerli üretim gücünü de artırmayı hedefliyor.

Güneş paneli teknolojilerinin 4 farklı üretim aşamasında faaliyetlerini yürüten Kalyon PV, katılımcıların Sürdürülebilirlik, Güneş Enerjisi, Endüstri 4.0, Akıllı Makineler, Yeşil Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve Yenilikçi Malzemeler alanındaki ölçeklenebilir teknoloji çözümlerini SolarUp’a bekliyor.