Software République’ten sürücü yorgunluğunu algılayan uygulama

Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics ve Thales tarafından; akıllı, güvenli ve sürdürülebilir mobilite sağlamak üzere kurulan açık bir inovasyon ekosistemi olan Software République, altı yeni start-up’ın daha kuluçka programına katıldığını açıkladı.

Programa yeni eklenen start-up’lardan biri olan ve sürücünün uykulu olma halini ölçen bir uygulama üzerinde çalışan derin teknoloji şirketi CORE for Tech ile otomotiv endüstrisi için geliştirme platformu üreten bir yazılım şirketi olan Basemark, Software République’in “Kendi Cihazını Getir” (Bring Your Own Device- BYOD) projesine katıldı.

Software République, BYOD projesi kapsamında ve ilk müşterisi Dacia’nın ihtiyacına yönelik olarak, Dacia’nın “Media Control” uygulamasını zenginleştirmek ve yepyeni bir özellik geliştirmek için CORE for Tech ile birlikte çalışıyor. Söz konusu özellik, sürücülerin yolculuklarını güvenli bir şekilde planlayabilmeleri için ne zaman ve nerede mola verebileceklerini gösterecek. Kamera tabanlı teknolojiyi sektörde tek bir algoritmayla eşleştiren özellik; ölçüm yaparken sürücünün fizyolojik durumunu, rotayı ve hava, trafik, yol türü gibi yolculuk koşullarını da dikkate alıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE