Sınırlı sayıda üretilen Galaxy Watch6 Classic Astro Edition, sevenlerine tanıtıldı

Samsung, İstanbul Gözlemevi’nde gerçekleştirilen özel bir etkinlikte, geçmişten günümüze uzanan bilimsel mirası ve inovasyonu kutlamak amacıyla tasarlanan Galaxy Watch6 Classic Astro Edition’u tanıttı.

Sadece Samsung online satış kanalı, MediaMarkt mağazaları ve web sitesinde satışta olan bu özel koleksiyonun, Türkiye ve çevresindeki coğrafyanın zaman, astronomi ve bilim alanlarındaki önemli katkılarını yansıtan bir akıllı saat olarak özel üretilen ilk Galaxy Watch modeli olma özelliğine sahip olduğu belirtildi.

Samsung Türkiye’nin İstanbul Üniversitesi Gözlemevi’nde düzenlediği etkinlikte tanıtılan Galaxy Watch6 Classic Astro Edition, geçmiş ile geleceği bir araya getiren tasarım anlayışıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu özel akıllı saatin, bilimin temellerinin atıldığı bu coğrafyada, geçmişi onurlandırırken geleceğe ilham kaynağı olma vizyonunu taşıdığı dile getirildi.

Hayatı anlamak ve açıklamak için bilimle uğraşanların geliştirdiği zamanı bilmeye ve yol bulmaya yarayan en önemli aletlerden biri olan usturlaptan alınan ilham ile zaman, yön, güneş ve ay evrelerini gösterme yeteneği sayesinde akıllı saatin tasarımında zamansal doğruluğu modern estetikle birleştiriyor.

Galaxy Watch6 Classic Astro Edition, modern tasarımı ve özel yazılım özellikleriyle astronomi tutkunları için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor. Saatin kadranında bulunan pusula özelliği, antik ölçüm cihazlarına saygı duruşunda bulunurken, kullanıcılara doğrudan bileklerinden güneş ve ay hareketlerini takip etme imkanı sağlıyor. Güneş takibi kadranı, güneşin günlük yolculuğunu yansıtarak usturlapla yapılan astronomik gözlemlerine bir gönderme yaparken güneşin merkezi rolünü hatırlatıyor.

Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Birimi Strateji ve Ürün Direktörü Onur Özdurak, “Galaxy Watch6 Classic Astro Edition, yaşadığımız coğrafyanın Mezopotamya medeniyetlerine, Antik Yunan’a uzanan zengin astronomi mirasının da bir kutlaması ve aynı zamanda Samsung’un bilime ve inovasyon tarihine saygı duruşunun da bir ifadesidir. Sınırlı sayıda üretilecek olan Astro Edition keşfetme cesaretine ve bilime bir övgü olarak, hem işlevsel hem de görsel açıdan usturlaptan ilham alıyor. Kadranında güneşin ve ayın konumlarını gösteren ve bir pusulası olan Astro Edition, Samsung Galaxy Watch ailesinin tüm üstün teknik özelliklerini de taşıyor.” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE