Siber güvenlikte ICSFusion ile yeni bir dönem başlıyor

Cyberwise, enerji tesislerinden su altyapılarına, savunma sanayiinden üretim tesislerine kadar birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin (EKS) siber güvenliği için geliştirdiği yeni çözümü ICSFusion’ı kullanıma sundu.

Bu alanda uzun süredir kapsamlı Ar-Ge çalışmaları yürüten Cyberwise, ICSFusion ile endüstriyel ortamları, her geçen gün karmaşıklaşan ve sayıca artan siber tehditlere karşı en üst düzeyde dayanıklı hale getiriyor. ICSFusion, kurumların topladığı verileri kurumun bulunduğu sektör bazında önceliklendirerek uyarılar ve bildirimler arasında önemli tehditlerin ve siber risklerin kaybolmasını önlüyor. Varlıkları, zafiyetleri, tehditleri ve riskleri daha görünür hale getiren ICSFusion, güvenlik sorunlarını dakikalar içinde ortaya çıkararak endüstriyel ortamların güvenliğinde kolaylık, hız ve dayanıklılık sağlıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan ICSFusion Ürün Yöneticisi ve Endüstriyel Güvenlik Uzmanı Can Demirel, “ICSFusion ile öncelikle mevcut endüstriyel siber güvenlik çözümü bulunan kurumların sistemlerine hızlı bir şekilde entegre olarak katma değer yaratacağız. Günümüzde özellikle endüstriyel altyapılar siber güvenlik ile ilgili daha fazla aksiyon alınabilir verilere ihtiyaç duyuyor. Endüstriyel siber güvenlik ürünlerinin üzerine entegre olacak olan ICSFusion ile endüstriyel tesislerdeki varlıkların kritikliği ve bulunduğu sektörün dinamikleri göz önünde bulundurularak önceliklendirebilir hale gelecek. Bu risk önceliklendirmesi sayesinde kurumların siber güvenliğinde hız, kolaylık ve dayanıklılık sağlayabileceğiz. ICSFusion ile kritik altyapıların güvenliğini artık bir üst seviyeye taşıyoruz. Uzun yıllardır yürüttüğümüz endüstriyel siber güvenlik ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımızın sonucu olarak piyasaya sunduğumuz ICSFusion ile sektöre sağladığımız katma değerden dolayı Cyberwise ekibi olarak oldukça heyecanlı ve gururluyuz” dedi.