Siber güvenlik üzerine danışmanlık hizmetleri

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Cyberwise Genel Müdür Yardımcısı Kazım Bozkurt, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Kamunun birçok kurumuyla çalıştıklarını belirten Kazım Bozkurt, “Bakanlıklar, genel müdürlükler, bunların hepsiyle bir takım iş ortaklıklarımız var. Yaklaşık 15 senedir kamuyla içi içe birçok siber güvenlik projesini başarıyla tamamladık” dedi.

2021 yılı içerisinde kamu kurumlarının kritik altyapılarının siber güvenlik seviyesini artırmak için birçok faaliyetleri olduğunu dile getiren Bozkurt, “Birincisi beraber çalıştığımız üreticilerin ürünlerini konumlandırdık. Bunun dışında siber güvenlik üzerine danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Danışmanlık hizmetleri kapsamında bakanlıkların, genel müdürlüklerin zafiyetlerini bulabiliyoruz. Bu hizmetlerle de kurumaların güvenlik seviyesini artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

2022 yılında “Risk ve Zafiyet Önceliklendirme” platformları olan Bizzy’nin daha fazla kuruma erişmesini hedeflediklerini vurgulayan Bozkurt, “Bunun üzerine çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bizzy’de bir takım geliştirmeler yapıyoruz. Ayrıca yerli üreticilerle iş ortaklıklarımızı artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

VİDEO: 87
BAŞLIK: Siber Güvenlik Üzerine Danışmanlık Hizmetleri
KONUŞMACI: Kazım Bozkurt – Cyberwise Genel Müdür Yardımcısı