Siber güvenlik farkındalığı oluşturulmalı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin destekleriyle 17 Mart 2022 tarihinde Ankara’da BTK Merkez Binası’nda bu yıl 6’ncısı düzenlenen e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Teknolojik Grup Başkanı Aykut Seyrek, Türkiye’nin siber güvenlik önlemleri kapsamında hangi noktada olduğuna değindi.

Son dönemlerde ciddi bir değişim olduğunu belirten Aykut Seyrek, “Dijital çağda yaşıyoruz. Yeni teknolojiler görüyoruz. Dolayısıyla bunun ciddi anlamda farkında olup, siber güvenlik farkındalığı ve bilişim teknolojileri okuryazarlığı ile bu işe başlamak gerekiyor” dedi.

Türkiye’de siber güvenlik farkındalığı oluşturmak adına ciddi çalışmalar olduğunu dile getiren Seyrek, “Hem devlet kurumlarımız, hem özel kurumlarımız, hem de eğitim camiası bu anlamda farkındalık faaliyetleri yürütüyorlar. e-Safe ve benzer siber güvenlik etkinliklerinin buna ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum. Ama alınması gereken çok yol var” şeklinde konuştu.

VİDEO: 107
BAŞLIK: Siber Güvenlik Farkındalığı Oluşturulmalı
KONUŞMACI: Aykut Seyrek – Teknolojik Grup Başkanı

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE