Sestek, Unifonic tarafından satın alındı

Ses ve yapay zekâ odaklı çözümler geliştiren teknoloji şirketi Sestek, küresel iletişim teknolojileri şirketi Unifonic tarafından satın alındı. Satın alma işlemi 12 Ekim 2022 tarihinde tamamlandı.

Bu satın alma ile Unifonic, Sestek’in ses ve yapay zekâ odaklı teknolojilerini hizmetleri arasına dahil ederek sunduğu çözümlerde önemli bir çeşitlilik sağlarken, aynı zamanda Sestek’in geniş bir coğrafyaya yayılan müşteri portföyünden de istifade edecek.

Satın almaya ilişkin olarak konuşan Sestek Kurucusu ve CEO’su Prof. Levent Arslan, “Unifonic ekibiyle birlikte büyüme yolculuğumuzun yeni aşamasına başlamaktan heyecan duyuyoruz. Unifonic’in müşterilerine sınıfının en iyisi, müşteri etkileşim çözümleri sunmaya devam ederken operasyonlarını hızla ölçeklendirme yeteneğinden etkilendik. Küresel bir müşteriye çok kanallı müşteri etkileşimi teknolojisi çözümleri sağlamak için platformlarımızın birleşik yeteneklerinden ve pazara açılma tecrübelerinden yararlanmayı heyecanla bekliyoruz. Unifonic’in yatırımcıları arasında Softbank ve Sanabil gibi prestijli fonların olması ve müşteri etkileşimi alanında lider firmalardan biri olarak tanınması, pazardaki varlığımızı ve büyümemizi hızlandıracak” dedi.

Unifonic Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmed Hamdan ise, “Unifonic ve Sestek, hızla büyüyen ve gelişen müşteri etkileşim sektörünü değiştirmeye yönelik ortak bir görüşü paylaşıyor. Sestek’in yapay zekâ destekli ses otomasyon çözümleri, Unifonic’in ürün portföyünü önemli ölçüde geliştiriyor. Birleştirilmiş teknolojimiz ve pazara çıkış yeteneklerimizle, Sestek’in güçlü Ar-Ge kaslarını müşterilerimiz ve stratejik pazarlarımız genelinde etkin bir şekilde kullanırken, büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE