Server Premier DDR5 RAM modülleri, 4’üncü Nesil Intel Xeon işlemciler için doğrulama aldı

Bellek ürünleri ve teknoloji çözümleri sunan Kingston Technology Company, Inc., 64 GB, 32 GB ve 16 GB Server Premier DDR5 4800MT/sn RAM modüllerinin (DIMM) 4’üncü Nesil Intel Xeon ölçeklendirilebilir işlemciler için doğrulama aldığını duyurdu.

Server Premier modülleri, toplama sistemler kullanan ve birleştiren ve istikrarlı bir DRAM markası ve modeli arayanlar için ideal bir özellik olan, sabit BOM (Bill of Materials – Malzeme Listesi) kullanılarak üretiliyor.

Intel’in 4’üncü Nesil Xeon ölçeklenebilir işlemcisi, yeni nesil DDR5 sunucu sınıfı belleği destekleyen ilk işlemcidir ve kanal başına en fazla iki DIMM veya CPU soketi başına 16 DIMM olarak düzenlenmiş sekiz bellek kanalına sahip. Her DDR5 DIMM modülü, 4800MT / sn’de çok kanallı konfigürasyonlarda gruplandırıldığında, DDR4 tabanlı sunuculara göre performansta belirgin bir artış sağlayan 38,4 GB / sn’lik en yüksek bant genişliğini sağlıyor.

DDR5, On-Die ECC (ODECC), RAM modülü sayısını ve veri bloğu uzunluğunu (Burst Length) iki katına çıkarma, iyileştirilmiş yenileme hızları, bir entegre güç yönetimi devresinin (PMIC) dahil edilmesi, ek sıcaklık sensörleri, karar geri besleme ekolayzırı (DFE) ve çift bağımsız 32-bit adreslenebilir alt kanallar (ECC için 40-bit) da dahil olmak üzere daha güvenilir ve daha verimli bir bellek altyapısı için gelişmiş özellikler sunuyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE