Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri’nde 4 ödül Türkiye’ye

Schneider Electric’in iş ortaklarını sürdürülebilirlik odağında değer yaratmaya teşvik etmek ve başarılı örnekleri ödüllendirmek üzere gerçekleştirdiği Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri, her yıl küresel ölçekte bir değerlendirme ile açıklanıyor. Bu yıl Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde yapılan değerlendirmede Schneider Electric Türkiye iş ortakları büyük bir başarı yakalayarak 9 ödülden 4’ünün sahibi oldu.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, 2022 yılında başlattığı Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri, inovasyon ve karbonsuzlaşma alanına liderlik eden şirketleri ödüllendiriyor. Schneider Electric iş ortaklarının katılımına açık olan ödül platformu hem farklı bölgelerde hem de küresel çapta en iyilerin belirlenmesi için titiz bir değerlendirmeyi içeriyor. Bu yıl ödül platformunun Orta Doğu ve Afrika etkinliğinde ise Türkiye’den dört şirket ödüle layık görüldü. Tüm bölgede sadece 9 ödülün verildiği platformda Türkiye, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik anlamında güçlü bir performans sergiledi.

Schneider Electric Sürdürülebilirlik Etki Ödülleri iki kategoride gerçekleştiriliyor. ‘Şirketime Etki’ kategorisinde, operasyonlarında olağanüstü sürdürülebilirlik liderliği sergileyenler değerlendiriliyor. ‘Müşterime Etki’ kategorisinde ise müşterilerinin karbonsuzlaşma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olarak olağanüstü sürdürülebilirlik liderliği gösterenler ödüllendiriliyor. Başvuru sahipleri, elektrifikasyonla işlerini dönüştürmek, enerji tüketimini azaltmak, operasyonel verimliliği artırmak ve değer zinciri boyunca döngüsel bir yaklaşım benimsemek için gerçekleştirdikleri yenilikler, ürünler ve dijital çözümler çerçevesinde değerlendiriliyor.

Bu kapsamda, bölgesel çapta yapılan jüri değerlendirmesi sonucu Türkiye’den ERC Sistem ‘Şirketime Etki’ kategorisinde ödülün sahibi olurken, Otomatica, FULLCHARGER ve KLT Enerji de “Müşterime Etki” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE