Schneider Electric, dijital ikiz yazılım çözümünü tanıttı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, tüm makine yaşam döngüsünü yönetmeye yönelik ölçeklenebilir bir dijital ikiz yazılım çözümü olan EcoStruxure Machine Expert Twin’i piyasaya sundu.

Bu yazılım, makine üreticilerinin makinenin kendisini oluşturmadan önce sanal olarak tasarlanmaları ve devreye alınmaları için dijital model oluşturmalarına olanak tanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin’in sezgisel ortamı; sürükle ve bırak mekatronik bileşenler, VR/AR arayüzleri ve uygulama odaklı kütüphaneler içeriyor ve bunların hepsi mekanik, elektrik ve kontrol görevlerinin paralel olarak tasarlanmasını sağlıyor.

Çözümün açık programlama ortamı, eklentiler ve uzantılara olanak verirken, birçok gelişmiş modüle ve EcoStruxure Machine Expert ve EcoStruxure Machine Advisor’a sorunsuz entegrasyona da olanak sunuyor ve kullanıcının veri kaynakları, iş akışları ve süreçlerine uyarlanıyor. EcoStruxure Machine Expert Twin, makine üreticilerinin tasarım süreçlerini ve kaliteyi geliştirmelerine ve devreye alma maliyetlerini minimuma indirmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca operasyon ve bakım süreçlerinde tamamen yeni bir esneklik ve verimlilik düzeyi sağlıyor.

EcoStruxure Machine Expert Twin, kullanıcılarına devreye alma süresinde yüzde 60 tasarruf, 50’ye varan oranlarda daha hızlı pazara sunma süresi ile devreye alma öncesinde ve sırasında yapılan testlerle kalite maliyetlerinde yüzde 20’ye varan verimlilik sunuyor.

Tasarım sürecinde devrim

EcoStruxure Machine Expert Twin, satış, konsept ve tasarımdan üretim ve operasyona kadar makinenin tüm yaşam döngüsünü kapsıyor. Tasarım fikirlerinin ikna edici satış animasyonlarına dönüştürülmesi, müşterilerin nihai ürünü düzgün bir şekilde görmesine yardımcı olurken derinlemesine tasarım prototipleri geliştirmeyi ve doğrulamayı, risk ve kalite maliyetlerini düşürmeye ve pazara çıkma süresini hızlandırmayı sağlıyor.

Makine üretiminde yeni dönem

EcoStruxure Machine Expert Twin, ayrıntılı tasarımdan mekanik, elektrik ve kontrollere kadar tüm süreçleri dijitalleştirerek, sanal test stratejileri ve devreye almanın yanı sıra daha kısa fabrika kabul testi (FAT) sağlayarak makine üretiminde devrim yaratıyor. Çözüm aynı zamanda sistem entegrasyon testlerini geliştiriyor, yazılım kalitesini artırıyor, üretim artışını hızlandırıyor ve böylece kritik önem taşıyan yerlerde devreye alma süresinden tasarruf sağlıyor.

Makine operasyonunda maksimum gelişim

EcoStruxure Machine Expert Twin makine servisi, operatör eğitimi ve diğer birçok iyileştirmeler ve güncellemeler ile makinenin tüm yaşam döngüsü boyunca makine üreticilerine yeni gelir akışları sunuyor. Yazılım, makine üreticilerinin dijital ikizlere dayanarak yeni servisler sunmasını, yazılım güncellemelerini sanal olarak iyileştirip test etmesini ve makine arıza sürelerini kısaltmasını sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE