Savunma, havacılık ve uzay sanayisine yönelik teknolojiler SAHA EXPO 2022’de

SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği tarafından düzenlenen ve savunma sanayi fuarı olan SAHA EXPO 2022, 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde fiziki olarak gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın katılım ve destekleriyle düzenlenen, 50’den fazla ülkeden bine yakın şirketi bir araya getirmeyi hedefleyen SAHA EXPO, 50’den fazla ülkeden 250 yabancı ve 750 yerli firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Savunma sanayi şirketlerinden KOBİ’lere, üniversitelere, tedarikçilere ve Ar-Ge merkezlerine kadar savunma, havacılık ve uzay sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan SAHA EXPO, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak. Havacılık, denizcilik ve uzay sektörlerinde stratejik öneme sahip birçok ürün ilk kez tanıtılacak.

Dünya markaları SAHA EXPO 2022’de

SAHA EXPO 2022; Baykar, ASELSAN, TUSAŞ (TAI & TEI), ROKETSAN, HAVELSAN, Oyokar, BMC, STM, FNSS, TAIS, Leonardo UK, Thales, Dassault Systèmes, Barzan, FED JSC IVCHENKO-PROGRESS ve Motor Sich gibi dünya çapında tanınan markaları ağırlayacak.

Fuara ulusal ve uluslararası delegasyonlar, savunma bakanları, üst düzey satın alma personelleri, yükleniciler/OEM, sistem entegratörleri, KOBİ’ler, sektör profesyonelleri, taşeronlar, büyük üreticiler, hizmet sağlayıcılar, tedarikçiler, üniversiteler ve medya gibi çok çeşitli katılımcılar katılacak. Fuar süresince, büyük platform üreticileri ile sistem, alt sistem, bileşen ve parça tedarikçisi diğer katılımcı işletmeler arasında yoğun B2B toplantıları, heyetler ve katılımcı işletmeler arasında G2B toplantıları ve Türk sivil ve askeri makamları ile uluslararası delegasyonlar arasında G2G toplantıları gerçekleştirilecek.

Ayrıca fuar süresince uluslararası paneller, firma ürün/proje sunumları ve imza törenleri gerçekleştirilecek. SAHA Girişim programı kapsamında girişimciler, fuar süresince sundukları projelerle kendilerini tanıtırken, birçok sanayici ve yatırımcı ile tanışma fırsatı bulacak.

Savunma, Havacılık ve Uzay fuarcılığında bir ilk: Metaverse fuarı

Fiziki serginin ardından, Savunma, Havacılık ve Uzay fuarcılığında ilk kez “Metaverse” fuarı düzenlenecek. SAHA EXPO METAVERSE, Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin avatarları ile sergiyi ziyaret etmelerine ve projeleri incelemelerine olanak sağlayacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE