SANLAB, robotik çözümleri ile EURONAVAL Fuarı’nda

Savunma sanayii için yüksek tonajlı test sistemleri geliştiren ve bu alanda dünyadaki sayılı firmalardan biri olan SANLAB, 18-21 Ekim 2022 tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek olan EURONAVAL Uluslararası Deniz Savunma ve Denizcilik Fuarı’nda, gerçek zamanlı robotik uygulamalarını tanıtacak.

SANLAB, savunma sanayii için ürettiği hareketli platformlar ile hava, deniz ve kara araçlarındaki titreşim ve ivmelerin, yüksek hassasiyet ve gerçeklikte denenmesini sağlıyor. Geliştirdiği test platformları ile askeri test alanlarında prototip maliyetlerini büyük ölçüde düşüren SANLAB, Ar-Ge sürelerinin de kısaltılmasına imkân tanıyor. 6DOF Hareketli Platform üretiminde kazandığı teknolojik bilgi birikimi rotatör, stabilizatör gibi savunma sanayi için kritik teknolojilere uyarlanarak yeni ürünlere dönüştüren SANLAB, EURONAVAL Fuarı’nda katılımcılara ve ziyaretçilere geliştirdiği robotik çözümler hakkında bilgiler verecek.

SANLAB, savunma alanındaki millileştirme hamlesine robotik alanında katkı vererek Türkiye’nin bu konudaki dışa bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı 6DOF Sinyal Üreticisini ASELSAN iş birliği ile millileştiren SANLAB, yerli ve milli kaynaklarla geliştirdiği teknoloji ile milyonlarca dolarlık ithalatın önüne geçiyor. Yurt içi ve yurt dışındaki sektörel gelişmeleri izleyen SANLAB ayrıca, Sürücü Döngüde (DIL) Simülatörünü geliştirerek otomotiv dünyasının hizmetine sunuyor. Standart ve otonom araçların üretiminde testlerin daha etkin ve verimli olması için kullanılan bu sistem, TOGG tarafından tasarlanan yerli otomobilin geliştirme süreçlerinde kullanılıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE