Samsung’un yeni giyilebilir teknolojisi: Samsung Galaxy Ring

Gelişen teknoloji dünyası ile birlikte Samsung, giyilebilir teknolojilerine bir yenisini daha dahil etmek için hazırlıklara başladı.

Güney Koreli teknoloji şirketi, sağlık izleme becerileri ile bezenmiş bir akıllı halka olan ‘Samsung Galaxy Ring’i geliştirme hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Samsung, The Elec tarafından yapılmış olan raporlara, Japon firma Meiko ile anlaşma yaparak Galaxy Ring’in kilit bileşenlerini geliştirecek. Bu yüzük şekline sahip akıllı cihazda, vücut ve sağlık bilgilerini toplamak için birçok sensör yer alacak. Kullanıcılar, bu bilgilere akıllı telefon uygulaması aracılığı ile rahatlıkla erişim sağlayabilecekler.

Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme becerileriyle göz dolduruyor

Galaxy Ring’in başlıca hedeflerinden biriside, sağlık verilerinin daha doğru bir şekilde toplanması ile alakalı akıllı saatlere göre üstünlük kurmak. Tam bir yüzük şeklinde tasarlanmış olması, gevşek takılan akıllı saatlerde karşılaşılan ölçüm hatalarını en aza indirme potansiyeli taşıdığı anlamına geliyor.

Fakat, Galaxy Ring’in seri üretime ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı. Samsung ve Meiko, ön geliştirme aşamasına devam ederken, cihazın prototipinin üretilme olasılığı var. Diğer yandan, Samsung Electronics’in XR cihazları için akıllı halka patenti başvurusunda bulunduğu da söyleniyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE