Samsung’un Tizen OS işletim sistemini artık diğer TV üreticileri de kullanabilecek

Teknoloji markası Samsung, Atmaca, HKC ve Tempo gibi önde gelen uluslararası Orijinal Tasarım Üreticisi (ODM) şirketleriyle önemli bir iş birliğine imza attı.

Bu iş birliği ile Samsung’un kendi geliştirdiği Linux tabanlı ve açık kaynak kodlu işletim sistemi Tizen OS artık farklı markalardaki belirli TV modellerinde de kullanılabilecek.

Bu yıl, Bauhn, Linsar, Sunny, Vispera ve diğer markaların Avustralya, İtalya, Yeni Zelanda, İspanya, Türkiye ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak yeni TV modelleri Tizen OS işletim sistemi ile birlikte kullanıcılarla buluşacak. Bu sayede, daha fazla kullanıcı Samsung’un geliştirdiği Tizen OS tarafından sağlanan akıllı TV deneyiminin keyfini çıkaracak.

Tizen tarafından desteklenen yeni Smart TV’ler, Samsung’un 2021’de duyurduğu Tizen TV Platform Lisanslama programına göre piyasaya sunulacak. Lisans programı diğer TV markalarının da içerik ve uygulamaların yanı sıra modern bir kullanıcı ara yüzü sağlayan Tizen OS’den yararlanmasına olanak tanıyor.

Tizen ile birlikte kullanıcıların erişim kazanacağı sesli asistan platformu Bixy ise kullanıcılara akıllı TV’leri keşfetmeleri için daha kolay bir yol sunuyor. Kullanıcılar, Bixby’da arama, izleme gibi komutlar verebiliyor, TV deneyimini geliştiren pek çok yeni özelliği kullanabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE