Samsung’dan ‘Kadın Teknisyen Eğitim Programı’

Samsung Türkiye, “Hayatın Her Alanında Uzman Kadınlar” söylemiyle kadın iş gücünün desteklenmesi ve toplum nezdinde toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalığın artırılması amacıyla yeni ve anlamlı bir projeye imza attı.

Kadın Teknisyen Yetiştirme Programı’na başvurular 23 Haziran – 17 Temmuz 2022 tarihleri arasında, www.samsung.com/tr/her-alanda-uzman-kadinlar adresinden yapılabilecek.

Başvurular sonrasında yapılacak değerlendirme sonucunda; test ve mülakatlarda başarılı olan 25 aday programa katılmaya hak kazanacak. Hayatın her alanında yetenekli ve güçlü kadınların yeni uzmanlıklar kazanmalarını desteklemek üzere hazırlanan bu program teorik ve pratik eğitimler yanında mesleki staj uygulaması da dahil toplam 4 haftalık sürecek. Proje kapsamında eğitimini başarıyla tamamlayan kadınlar, aldıkları sertifikayla mobil iletişim sektöründe istedikleri şirkette çalışabilme fırsatı yakalayacaklar. Kadınların eğitim sonunda yapacakları iş başvurularında daha donanımlı olmaları hedefleniyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE