Samsung ve CJ ENM’den dev sanal prodüksiyon sahnesi

Teknoloji markası Samsung ile Koreli eğlence şirketi CJ ENM, birlikte hayata geçirdikleri sanal prodüksiyon sahnesi için açılış töreni düzenleyecek. Açılışta stüdyo ile gerçek zamanlı bir sanal deneyim sunulması planlanırken, bağlantılı kameralar ve Samsung’un Mikro LED teknolojisine sahip The Wall (IWA modeli) ürünü de kullanılacak.

Samsung ve CJ ENM arasındaki sanal prodüksiyon sahnesi iş birliği kapsamında, CJ ENM sanal prodüksiyon sahnesinin 20 metre çapında ve 7 metre yüksekliğinde özel bir oval düzenek çerçevesinde hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu sahnede, Samsung bin inç’ten daha büyük Wall Ekranında, Mikro LED teknolojileri de gözler önüne serilecek. The Wall’un IWA model ekranı 30 bin 720 (32K) x 4 bin 320 (4K) çözünürlüğü destekliyor. Samsung’un Mikro LED ekranları ve bağlantılı kameralarla oluşturulan bu gerçek zamanlı sanal set, ayrıca zamandan ve prodüksiyon maliyetlerinden tasarruf sağlayacak, 360 derece video çekimi gerçekleştirilmesine imkan sunacak.

The Wall, tavan montajı da dahil olmak üzere içerik oluşturucularının ve alanın kendine özgü gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde ayarlanabiliyor. HDR10, HDR10+ ve sinema LED görüntü kalitesine sahip Mikro LED ekranın yeniden geliştirilen ve içerik üretimini sağlayan özellikleri arasında, 23 bin 976, 29 bin 97 ve 59 bin 94 Hz gibi özel stüdyo kare hızları da yer alıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE