Samsung, Unpacked 2023’te Galaxy inovasyonlarını tanıttı

Teknoloji devi Samsung, üç yıl aradan sonra ilk kez fiziksel olarak düzenlediği ‘Unpacked 2023’ etkinliğiyle geleceğin heyecan verici inovasyonlarını duyurdu. Samsung Electronics üst yönetiminin katılımıyla San Francisco’da gerçekleşen etkinlik, tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de de canlı yayınlandı.

Etkinlikte tanıtılan, Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy S Serisi olan Galaxy S23 Serisi cihazlar, göz alıcı tasarımı ve dikey arka kamera lensleriyle etkinlik ziyaretçilerinin yoğun ilgisini topladı. Samsung, Galaxy S23 Ultra’da birleşik kamera tasarımını iyileştirirken, kameranın kapasitesini de geliştirdi. Kameradaki yeni özellikler, bu yılki Galaxy Unpacked etkinliğinde ilk kez görücüye çıktı. Ziyaretçilerin Galaxy telefonlarla çektiği görüntüler, #withGalaxy etiketi altında yayımlandı.

Etkinlikte Oscar ödüllü yönetmen Ridley Scott’ın sadece Galaxy S23 Ultra’yı kullanarak çektiği yeni kısa filmi de gösterildi. Ridley Scott’ın kısa filminde, cihazın üstün kamera özellikleri gözler önüne serilirken, izleyiciler Galaxy S23 Ultra ile çekilen videoların nasıl efsanevi bir filme dönüşebileceğine tanık oldu.

Galaxy S23 Ultra’nın yeni 200MP Geniş Açı Kamerası, bir akıllı telefonda daha önce görülmemiş geniş renk yelpazesi ve eşsiz detaylarla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Expert RAW’un profesyonel düzeyde özellikleri ise kullanıcıların en yaratıcı ve sinema deneyimine en yakın filmleri çekmesini mümkün kılıyor.

Samsung, Galaxy Unpacked etkinliğinde, Galaxy S23 Serisi’nin kameralarında bulunan Nightography isimli çoklu kare işlemci çözümünü duyurdu. Bu özel algoritma, görüntü karelerinde birden fazla görüntüyü bir araya getirerek paraziti azaltıyor. Bu sayede kullanıcılar, karanlıkta dahi en canlı ve sürükleyici videoları elde edebiliyor. Gelişmiş yapay zekâ destekli nesle algılama motoru ve stereo derinlik haritası sayesinde kamera, portrelerde net görüntü yakalayarak gece fotoğraflarına hayat veriyor.

Galaxy S23 Serisi, daha iyi soğutma sistemi, 2.7 kat genişletilmiş buhar haznesi ve yüzde 41 daha hızlı GPU ile üst düzey bir akıllı telefon deneyimi vadediyor. Yeni 8 çekirdekli CPU (işlemci), Galaxy S23 Serisi’nin işlem kapasitesini yaklaşık yüzde 34 oranında artırıyor. Bu da özellikle çoklu görevler için cihaz performansını önemli ölçüde yükseltiyor. Optimize NPU mimarisi de kullandığı yapay zekâ algoritmasıyla yüzde 49 daha yüksek performans sunuyor. Bu sayede kullanıcılar düşük ışıkta da en çarpıcı fotoğraf ve videoları elde edebiliyor.