Samsung Galaxy Watch4 serisine yeni güncelleme

Samsung Electronics, Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic için 10 Şubat 2022 tarihinde yeni bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu.

Güncelleme ile uyku, antrenman ve kalp sağlığı gibi sağlık ve zindelik özellikleri genişlerken kullanıcılara kendilerini ifade edebilecekleri daha fazla kişiselleştirme seçenekleri sunuluyor. Kullanıcılara sunulan yeni iyileştirmeler arasında bisikletçi veya koşucular için gelişmiş ara antrenman, yeni uyku koçluğu programı ve yeni vücut bileşimi bilgileri de yer alıyor.

Galaxy Watch4 serisi için yayınlanan en son güncelleme kullanıcılara sağlık konusunda kaydettiği aşamalara ilişkin daha fazla bilgi sağlıyor. Samsung Health ise kullanıcıların sağlık durumlarını ve yaklaşımlarını değiştirmelerine yardımcı olmak üzere Chris Hemsworth’un küratörlüğünü yaptığı dijital fitness programı Centr tarafından desteklenen vücut kompozisyonu bilgilerini de sunuyor. Ayrıca gelişmiş “BioActive Sensör” teknolojisi ve “Samsung Health Monitor” uygulamasıyla birlikte Galaxy Watch4 hem kan basıncını (KB) hem de elektrokardiyogramı (EKG) ölçerek kullanıcıların kalp sağlığını her zaman ve her yerden izleyebilmelerini sağlıyor.

Koşucular ve bisikletçilere yönelik yeni bir “Ara Hedef” özelliği de sunulan yeni güncelleme ile kullanıcılar, antrenmanların süresi, mesafe ve set sayısını artık önceden ayarlayabilecek. Galaxy Watch4, bu özellikle birlikte yüksek yoğunluklu antrenmanlardan oluşan bir serinin arasına konan düşük yoğunluklu antrenmanlarla, kişiselleştirilmiş antrenman seansları hazırlamaya imkan sağlıyor.

Galaxy Watch4’ün güçlü uyku izleme özellikleriyle geliştirilen yeni “Uyku Koçluğu” programı ise, yedi gün boyunca uyku düzenini izleyerek ve ilgili iki uyku araştırmasını tamamlayarak, kullanıcının uyku türünü temsil eden sekiz farklı hayvan sembolünden birini gösteriyor. Daha sonra kullanıcıları uyku kalitelerini iyileştirmeye teşvik etmek üzere görevler, denetim listeleri, makaleler, meditasyon yönlendirmeleri ve düzenli raporlar gibi içeriklere sahip dört ila beş haftalık bir koçluk programı hazırlıyor. Galaxy Watch4, kullanıcıların uykuya daldığını algılarken, daha iyi uyku koşulları oluşturmak için evde bulunan Samsung Smart Things özellikli ışıkları da otomatik olarak söndürebiliyor.

Önümüzdeki dönemde Türkiye’de de kullanıcılara sunulacak olan yeni yazılım güncellemesi, Türkiye’de Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saatlerde kullanılmak üzere Galaxy Wearable uygulaması üzerinden indirilebilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE