Samsung Galaxy S22 Ultra, VCX Forum’da lider oldu

Galaxy S22 Ultra, VCX Forum tarafından yapılan bağımsız değerlendirmede birinci sırada yer aldı. Galaxy S22 Ultra, en yüksek puan derecesi olan 5 yıldız puanlamasına layık görülürken, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S21+ ve Galaxy Note 20 Ultra de değerlendirmede sınırlı sayıdaki cihazlar arasında yerini aldı.

Galaxy S22 Ultra, ana (arka) kamera (73 puan) ve video (70 puan), selfie kamerası (64 puan) ve genel performans (62 puan) kalitesi alanlarında genel değerlendirme kapsamında yüksek puanlar elde etmeyi başardı.

Günümüz akıllı telefonlarının en önemli bileşenlerinden birinin kamera olduğundan yola çıkan VCX – Valued Camera eXperience (Değerli Kamera Deneyimi) Forumu, akıllı telefon vb. mobil cihazlarda bulunan kameraların görüntü kalitesini objektif olarak değerlendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir organizasyon olarak konumlanıyor. VCX Forum’unun değerlendirme kriterleri arasında doku kaybı, hareket kontrolü, keskinlik, dinamik aralık, kameranın çeşitli aydınlatma koşullarındaki performansı gibi birçok madde yer alıyor. Tüm bu kriterler ayrı ayrı değerlendirilerek, nihai skoru belirliyor.