Samsung, blokzincir tabanlı güvenlik platformu Knox Matrix’i tanıttı

Samsung, bu yılki Samsung Developer Conference (SDC) etkinliğinde güvenliğin ve gizliliğin kullanıcılar için en önemli önceliklerden biri olduğu bilinciyle yeni güvenlik çözümü Samsung Knox Matrix’i kullanıcılara tanıttı.

Akıllı cihazları, askeri sınıf bir güvenlik sağlayan Samsung Knox güvenlik platformuyla koruyan şirket, yeni ‘Knox Matrix’ çözümü ile çoklu cihaz güvenliğinde ileri düzey bir koruma mekanizması sunacak.

Knox Matrix, özel bir blokzincir sistemi olarak işlev görerek, birbirine bağlı cihazlarda çok katmanlı ve karşılıklı izleme yoluyla güvenliği en üst düzeyde sağlıyor. Knox Matrix, kullanıcıların akıllı ev sistemini ve cihazlarını dışarıdan gelebilecek yetkilendirilmemiş erişimlere karşı koruyabiliyor. Bununla birlikte, oturum açma işlemini daha kolay hale getirmek için cihazlar arasında kimlik bilgilerini paylaşarak, hassas bilgilerin güvenilir cihazlar arasında da korunmasını sağlıyor.

Knox Matrix, daha güçlü güvenlik uygulamaları sunarak, kullanıcıların ekosisteminde bulunan diğer cihazlardaki güvenlik açıklarının azaltılmasını sağlamak üzere tasarlandı. Marka ve işletim sistemi fark etmeksizin, entegre bir güvenlik SDK’sı (yazılım geliştirme kiti) sunan Knox Matrix, ortak güvenlik standartlarını geliştirmeye de katkı sağlayacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE