SAHA EXPO 2022 kapılarını ziyaretçilerine açtı

SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Savunma, havacılık ve uzay teknolojileri sanayinde faaliyet gösteren 750 yerli ve 250 yabancı firmayı bir araya getiren SAHA EXPO ’da havacılık, denizcilik ve uzay sektörlerinde stratejik öneme sahip birçok ürün ilk kez tanıtıldı.

Hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak olan fuarda; BAYKAR, ASELSAN, TUSAŞ (TAI & TEI), ROKETSAN, HAVELSAN, OTOKAR, BMC, STM, FNSS, TAIS, LEONARDO UK, THALES, DASSAULT SYSTEMES, BARZAN, FED JSC IVCHENKO-PROGRESS ve MOTOR SICH gibi dünya çapında tanınan firmalar stantlarında ürünlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

57 ülke, 1 başbakan, 11 bakan katıldı

Fuarda açıklama yapan SAHA Expo Genel Sekreteri İlhami Keleş, fuara 57 ülkeden katılım olduğunu söyleyerek, yabancı katılımcılar arasında bir başbakan, 11 bakan, genelkurmay başkanları ile kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ve müsteşar statüsünde yetkililer olduğunu belirtti.

Fuarın oyun değiştirici, yenilikçi ve Türkiye’nin marka değerinin ön plana çıktığı teknolojiler için uluslarararası bir arena olduğunu dile getiren Keleş, “Lansmanı ilk defa fuarda yapılacak birçok ürünü ülkelerin dikkatine sunmuş oluyoruz. Bu sadece bizim için değil fuara katılan 390 firma içinde geçerli. Dolayısıyla bizim fuarımızı Türkiye’ye ürün satmaya gelen firmaların fuarı şeklinde değil de uluslararası bir pazar olmasına gayret ediyoruz. İnşallah buradaki teknolojilerin göz dolduran haliyle, burada yapılan iş birlikleriyle, bu fuar Türk ekonomisine çok büyük katkılar sunuyor olacak” dedi.

25-26-27 Ekim’de uluslararası ve Türkiye’den profesyonellerin ziyaretine açık olan fuar, sadece 28 Ekim’de halkın katılımına açık olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE