SAHA EXPO 2020 Sanal Fuarı Başladı: Etkinlikte 13.000’in Üzerinde Planlı Toplantı Yapılacak

SAHA İstanbul kümelenmesi tarafından organize edilen ve Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ilk kez tamamen sanal olarak düzenlenen SAHA EXPO, 9 Kasım’da çevrim içi olarak gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmalar sırasında, 5 ay boyunca devam edecek etkinlikte, hâlihazırda 13.644 ikili iş görüşmesi yapılmasının planlandığı ve bu sayının artabileceği vurgulandı.

Etkinliğin açılış konuşmalarını, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş yaptı.

Türkiye’nin ilk sanal savunma sanayisi fuarı olarak lanse edilen ve gerçek bir fuarın her türlü fonksiyonunu barındırdığı vurgulanan SAHA EXPO’da, katılımcı firmalar, açtıkları sanal stantlarda 3 boyutlu şekilde ürünlerini sergileyebiliyor ve fuar platformu üzerine yüklenen broşürleri ve videoları vasıtasıyla ürünlerini tanıtabiliyor. Firmalar ayrıca, kendi aralarında ve katılımcı delegasyonlar ile ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirebiliyorlar.

Etkinlikte paylaşılan bilgilere göre, 174 delegasyonun katılım gösterdiği SAHA EXPO’da;

  • 44 ülkeden 288 firma yer alıyor,
  • 355 adet 3 boyutlu ürün sergileniyor,
  • 651 ürün tanıtım videosu yayınlanıyor,
  • 1.540 ürün ve firma tanıtım kataloğuna ulaşılabiliyor ve
  • İkili görüşmeler için 226 ayrı sanal toplantı salonu bulunuyor.

Kaynak: www.savunmahaber.com