ROG’dan yeni oyuncu kasası: Hyperion GR701

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Hyperion GR701 tam boy kule tipi oyuncu kasasını duyurdu.

ROG kasalarının yeni nesli bu modelle başlıyor. Hyperion’un ilk önceliği hava akışı. Ön taraftaki dev kanallar havanın üstteki ızgaradan geçmesini sağlıyor. Bu kanallar ve iki adet 420 milimetre radyatör desteği sayesinde ister soğutma bloğu ister hepsi bir arada soğutma sistemi veya tamamen özel bir döngü ile bileşenlerinin serin kalması sağlanıyor.

12 inç E-ATX anakartlara kadar destek veren bu kasanın ön tarafında iki adet USB 3.2 Gen 2×2 Type-C bağlantı noktası bulunuyor. Bunun dışında yeni bileşenlere uygun genişleme yuvaları da yer alıyor. Hyperion da ROG Strix GeForce RTX 4090 gibi en büyük ekran kartlarının bile sığabileceği kadar geniş bir iç hacme sahip. 460 milimetre genişliğe kadar yatay veya 130 milimetre yüksekliğe kadar dikey biçimde mevcut ve gelecekteki ekran kartlarını bu kasaya monte etmek mümkün. Yerleşik çift yönlü ekran kartı sabitleyici ise kartın ne kadar büyük olursa olsun her iki yönde de kaymasını engelliyor ve sistemin kablo düzenine de yardımcı oluyor.

ASUS, anakartın arkasına 34 milimetrelik bir kablo alanı yerleştirdi. Arka kısım boyunca uzanan birden fazla tüp ve geniş panel, cırt cırtlı kablo kelepçeleriyle her şeyin düzenli bir şekilde durmasını sağlıyor. Yarı saydam akrilik kapı sayesinde kullanıcılar arka paneli yerleştirmeden de tüm kabloları kapalı bir alanda tutabiliyor. Bu özellik ayrıca ısı dağıtımı için daha fazla alan sağlıyor. Yerleşik ARGB kontrolücüsü tüm Aura Sync cihazlarını bağlamaya yarayan bir yere sahip. Bu kısım sekiz adede kadar ARGB cihazına ve altı adede kadar PWM fanına destek veriyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE