Rog’dan yeni kablosuz oyuncu klavyesi: ROG Azoth

ASUS Republic of Gamers (ROG), yüzde 75 boyutlu ilk kablosuz oyuncu klavyesi ROG Azoth’u duyurdu.

ROG Azoth’ta klavyenin durumunu, Caps Lock tuşunun durumunu, bağlantı modunu ve PC/Mac modunu gösteren 2 inç boyutlu yerleşik bir OLED panel bulunuyor. Bu panel ayrıca pil düzeyini, multimedya bilgilerini, özel animasyonları ve işlemci sıcaklığı gibi sistem verilerini de gösterebiliyor. Kullanışlı ayarlar ve düzenlemeler üç yönlü kontrol kolu ve bir düğmeyle yapılabiliyor.

Benzersiz contalı montaj yuvası tasarımı

10 adet silikon conta ve üç katmanlı baskı emici köpük içeren birinci sınıf contalı montaj yuvası tasarımına sahip ROG Azoth’un içindeki 3,5 milimetre kalınlığındaki silikon dolgu sesi emerken PORON köpük ise klavyenin içindeki tıklamaları ve yankıları ortadan kaldırıyor. Silikon köpükle kaplı taban da yankıları önlemenin yanı sıra PORON köpük için düz bir yüzey oluşturuyor.

ROG NX mekanik anahtarlar

ROG Azoth’ta kullanılan ROG NX mekanik anahtarlarda önceden yağlanmış kök ve taban yuvaları bulunuyor. Bunlar kullanıcıya yumuşak bir tıklama hissi veriyor ve yay gürültüsünü ortadan kaldırıyor. ROG tarafından ayarlanan kuvvet eğimleri ve hızlı etkinleşen tasarım tutarlı ve etkileyici bir tuş hissi oluşturuyor. Ayrıca, kullanıcılar çalışırken takılıp çıkarılabilen anahtarları değiştirebiliyor.

Ürünle birlikte gelen aksesuarlar arasında Krytox GPL-205-GD0 yağ, üç ek anahtar, tuş başlığı ve anahtar çıkarma aleti, anahtar açma aleti ve anahtarlar için yağlama rafı bulunuyor.

Üç farklı bağlantı modu ve diğer özellikler

ROG SpeedNova kablosuz bağlantı teknolojisi 2,4 Ghz RF modunda (RGB ve OLED kapalıyken) 2 bin saatten fazla kesintisiz, gecikmesiz oyun deneyimi vadediyor. Bluetooth modunda ise kullanıcılar ROG Azoth’u aynı anda üç cihaza birden bağlayabiliyor. Oyun oynarken USB kablosuyla ROG Azoth’u şarj etmek de mümkün.

ROG Azoth’ta yer alan iki çift klavye ayağı üç farklı açıyla kullanıcılara kendileri için en rahat pozisyonu bulma imkanı veriyor. MacOS modu klavye tuşlarını MacBook ve Mac bilgisayarlara göre ayarlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE