ROG, yeni SFX güç kaynağı Loki’yi piyasaya sundu

ASUS Republic of Gamers (ROG), etkileyici SFX-L biçimindeki PSU serisi güç kaynağı Loki’yi piyasaya sundu.

Tamamen modüler bir yapıya sahip ROG Loki serisi en yeni ATX 3.0 standardıyla uyumlu. PCI Express 5.0 arayüzüne hazır olan ürün uyumlu ekran kartlarına 600 W’a kadar güç sağlayabilen 16 pimli PCIe kablosuyla birlikte geliyor. Hızlı soğutan geniş ROG soğutma bloklarına, kullanıcıların kendi tarzlarını yansıtmasını sağlayan entegre ARGB aydınlatmaya ve fısıltı sessizliğinde çalışan eksen teknolojili fanlara sahip olan Loki serisi, küçük boyutlu sistemlere güç vermeye hazır.

Her şey küçük boyutlu sistemler için

ROG’nin yeni Loki güç kaynakları verimliliği yüksek, kaplanan alanı düşük tutacak şekilde tasarlandı. Kendi bilgisayarını toplayan kullanıcılar bu güç kaynağı sayesinde hiçbir şeyden ödün vermeden, konsolları geride bırakacak sistemler hazırlayabiliyor.

ROG Thor güç kaynaklarının izinden giden Loki serisi aynı yüksek kaliteli bileşenleri alıp SFX-L boyutuna sığdırıyor. Mini-ITX sistemlere mükemmel uyan bu model ROG Strix Z690-I Gaming WiFi anakarta da harika eşlik ediyor.

1200 W, 1000 W, 850 W ve 750 W seçeneklerine sahip olan ROG Loki serisi küçük boyutlu en üst seviye bilgisayarlara yeterli gücü üst düzey verimlilikle sunuyor. 1200 W model piyasadaki en yüksek kapasiteli SFX-L güç kaynağı olma özelliğine sahip. ROG Loki 1200 W ayrıca 80 PLUS Titanium sertifikasıyla belirlenen son derece zorlu verimlilik seviyesine de ulaşıyor. Yüzde 10 gibi düşük seviyelerden maksimum güce kadar her yükte yüzde 90’dan fazla verimlilik elde ediliyor. Serideki diğer modeller ise 80 PLUS Platinum derecesine sahip. 750 W ve 850 W modeller Cybenetics’in Lambda düşük gürültü düzeyi sertifikasını almaya hak kazandı. 850 W modeli fısıltı sessizliğindeki 25 dB seviyesiyle Lambda A sınıfını elde ederken, 750 W model ise 20 dB ile daha da sessiz çalışarak Lambda A+ sertifikası aldı.

Düşük ESR özellikli Japon üretimi kapasitörler, standart başlıklardan iki kat daha uzun ömürlü. Benzer modellere göre yüzde 45’e kadar daha dayanıklı olan bu kapasitörler daha düşük ısı üreterek dayanıklılığı ve verimliliği artırıyor. Loki serisi ayrıca en yüksek düzeyde güvenlik için bir dizi koruma mekanizmasına da sahip.

Verimli soğutma bloğu ve ARGB fan

Geleneksel tasarımların iki katı büyüklüğündeki bir soğutma bloğuna sahip olan Loki, bu soğutma bloğu sayesinde ısıyı daha iyi uzaklaştırmasının yanı sıra çok ısınan noktaların sıcaklığını da azaltıyor. Çift rulmanlı 120 milimetre fanlar da çok daha uzun kullanım ömrüne sahip. Eksen teknolojisini kullanan bu fanlar standart güç kaynaklarından daha yüksek hava basıncı oluşturuyor. Loki’nin fanı sadece işlevsel olmakla kalmıyor ayrıca görsel olarak da katkı sağlıyor. ARGB özellikli ve Aura Sync uyumlu bu fan ile kullanıcılar kendi tarzlarını yansıtabiliyor ve tüm sistemde uyumlu bir görünüm yakalayabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE