Riot Games, Wargaming’in Sidney stüdyosunu bünyesine kattı

Riot Games, çevrimiçi oyunların geliştirilmesini hızlandırmak adına Wargaming’in Sidney stüdyosunu bünyesine kattı.

Adı Riot Sidney olarak değişecek stüdyo, dünya çapında pek çok popüler oyuna sahip. Şirket ayrıca, yeni nesil oyun geliştirme araçlarıyla sunucuları ve birtakım AR-GE projelerinin yanı sıra yeni oyun özellikleri, eklentileri ve konsol portları için de prototipler üretmede dünyanın önde gelen geliştirme stüdyoları arasında yer alıyor.

Riot Sidney, Riot’un teknoloji ekiplerinin yanı sıra League of Legends ve VALORANT’ın da geliştirilmesine katkı sağlayacak. Geliştirme Stüdyoları Lideri Molly Mason-Boule’nin altında çalışacak stüdyo, Riot’un Geliştirme Stüdyoları’nda yapılan çalışmalarda kilit rol oynayacak. Molly’nin liderliğinde küresel oyun geliştirmeye yönelik yaklaşımını genişleten Riot, zamanla Avustralya’daki oyun sektörünü büyütmeyi amaçlıyor.

Aynı zamanda benzer fırsatları değerlendirerek sektörün deneyimli stüdyolarındaki uzman isimleri bünyesine katmaya devam etmeyi hedefliyor. Stüdyonun geliştirme ekibinin tamamı Riot Sidney’e katılırken mevcut yayıncılık ekibi Wargaming’le çalışmaya devam edecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE