Riders Robotik Ligi’nde geri sayım başladı!

Robotik kodlama eğitim platformu Riders’ın Riders Robotik Ligi 3’üncü Sezon kayıtları devam ediyor. Lise seviyesindeki gençlerin mentor öğretmenleri ile katılıp yeteneklerini gösterecekleri Riders Robotik Ligi’nin son kayıt tarihi ise 7 Ekim 2022!

Riders Robotik Ligi’nde gençler, mentor öğretmenleri (mentorlar aynı zamanda veli ya da üniversite öğrencisi de olabilirler) önderliğinde 6-10 kişilik takımlarını kuruyor ve lige dahil oluyorlar. 5 haftalık eğitim süresi boyunca çevrimiçi canlı eğitimlerde robotik kodlamanın temellerini öğrenen öğrenciler, Riders ile robotik alanındaki yeteneklerini keşfetme imkanı yakalıyorlar. Ayrıca öğrenciler bir parçası oldukları takımlarıyla birlikte robotik projelerini geliştirerek ekip çalışması ile yarışma heyecanına ortak oluyorlar.

Eğitim döneminin ardından takımlar, ön eleme ve final aşamalarında yeteneklerini kanıtlama ve rekabetçi bir ortamda öğrendiklerini uygulama fırsatı yakalıyorlar. Bir diğer yandan öğrenciler yarışmalarda elde ettikleri başarılar sayesinde staj imkanına ve ödüllere sahip olabiliyorlar. Tüm bunlarla birlikte Riders takımları, gerçek e-spor heyecanını robotik kitlerden bağımsız tamamen simülasyon ortamında deneyimleme imkanı yakalıyorlar.

Takımını oluşturan mentorlar ve öğrenciler kayıt aşamasını riders.ai web sitesi üzerinden kolaylıkla tamamlayabilirler.

Kayıt döneminin ardından, 8 Ekim – 5 Kasım 2022 tarihleri arasında lig serüveni başlamadan önce çevrimiçi eğitimler tamamlanmış olacak. Ardından 14 Kasım tarihine kadar takımlar, eğitim süresi boyunca kendilerine verilen görevleri tamamlayacak ve paylaşılan ipuçları ile yarışmalara hazırlanacaklar.

Takvimler 15 Kasım’ı gösterdiğinde ise ön eleme süreci başlayacak ve 18 Kasım’a kadar sezon finaline katılmaya hak kazanan takımlar belli olacak. 22-25 Kasım tarihlerinde, sezon finali tablosunun ilk 3 sırasında yer alacak takımlar adını Dünya Finali’ne yazdıracak.

23 Nisan 2023 tarihinde bu uzun maratonun en iyileri belli olacak. Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanan takımlar, tüm sezonların en iyileriyle uluslararası yarışmada karşı karşıya gelerek zirve mücadelesi verecekler.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE